FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE]

FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] fot. charnsitr / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Barcelona

Barcelona wydała oświadczenie dotyczące Superligi.

„Duma Katalonii” w przeciwieństwie do większości klubów zaangażowanych w projekt Superligi nie zdecydowała się jednoznacznie wycofać z pomysłu. Tak jak już wcześniej zapowiadano, o całej sprawie zadecydują socios. Klub poprosił o więcej czasu.

„1. Barcelona podziela poglądy największych europejskich klubów, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację społeczno-gospodarczą, że istnieje potrzeba reform strukturalnych w celu zagwarantowania stabilności finansowej światowego futbolu poprzez ulepszenie produktu oferowanego kibicom, czy nawet powiększenie ich bazy.

Dlatego zarząd Barcelony przyjął w trybie pilnym ofertę udziału, jako członek-założyciel, w Superlidze. Rozgrywkach mających na celu poprawę jakości i atrakcyjności produktu oferowanego kibicom piłki nożnej. Klub podążył za zasadą szukania nowych formuł solidarności z całą piłkarską rodziną.

Decyzja została podjęta w przekonaniu, że odrzucenie możliwości udziału w tym projekcie w charakterze jednego z założycieli może okazać się historycznym błędem. Będąc jednym z czołowych klubów sportowych świata, naszym zamiarem zawsze jest bycie w czołówce. To nieodzowna część tożsamości klubu, jego ducha sportowego, społecznego i instytucjonalnego.

Barcelona jako klub, który jest własnością każdego ze swoich socios, wyraźnie zastrzegł sobie jednak prawo do tego, by ostateczna decyzja podlegała zatwierdzeniu przez ich zgromadzenie.

2. Biorąc pod uwagę reakcję publiczną wywołaną przez ten projekt, Barcelona nie ma wątpliwości, że konieczna jest dogłębna analiza przyczyn, które taką reakcję spowodowały, i w razie potrzeby ponowne rozważenie propozycji, rozwiązując wszystkie zaistniałe problemy. Przeprowadzenie takiej analizy wymaga czasu i opanowania, by uniknąć podjęcia pochopnych działań.

Uważamy, że równie istotne jest podkreślenie faktu, iż Trybunał Sprawiedliwości udzielił już ochrony prawnej zgodnie z wnioskiem, potwierdzając w ten sposób prawo do takiej inicjatywy ze strony klubów-założycieli.

Pomimo świadomości wagi i zainteresowania, jakie budzi ta sprawa, a także konieczności działania z przejrzystością, postępując z należytą rozwagą, Barcelona prosi o jak największe zrozumienie, szacunek, a przede wszystkim cierpliwość wśród kibiców i opinii publicznej” - czytamy w komunikacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy