FC Barcelona wierzy w wielki transfer z Bayernu Monachium

FC Barcelona wierzy w wielki transfer z Bayernu Monachium fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona szuka następcy Sergio Busquetsa i opcję stanowi Joshua Kimmich. Sternicy mistrza Hiszpanii są zdania, że Niemiec może być latem dostępny w promocyjnej cenie - twierdzi „Mundo Deportivo”.

FC Barcelona zdobyła mistrzostwo Hiszpanii, ale to dopiero początek misji Xaviego, której celem jest triumf w Lidze Mistrzów. Przed kolejnym sezonem zespół czeka sporo przetasowań, czego zapowiedziom jest odejście Sergio Busquetsa.

Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi, a w tym kontekście najczęściej przewijało się nazwisko Martína Zubimendiego.

Ostatnio jednak w mediach pojawił się niespodziewanie temat sprowadzenia z Bayernu Monachium Joshuy Kimmicha. Czy drużyna ze stolicy Katalonii rok po roku wyciągnie gwiazdę mistrza Niemiec?

Rok temu taką drogę przebył Robert Lewandowski, a teraz kto wie, czy tymi ścieżkami nie pójdzie 28-latek. Według doniesień „Mundo Deportivo” na Camp Nou panuje wiara w powodzenie tej transakcji.

Działacze Barcelony są zdania, że Niemiec może być latem dostępny w promocyjnej cenie - poniżej 60 milionów euro.

Media za naszą zachodnią granicą informowały w ostatnich godzinach, że Kimmich nie jest na sprzedaż, ale w Katalonii doskonale znają to podejście. Twierdzą dodatkowo, że ta sama taktyka była stosowna rok temu, kiedy na Camp Nou przybył wspomniany Lewandowski.

Jeżeli Bayern postawi w tej sprawie zaporowe wymagania finansowe, to możliwe, że do transakcji będą włączeni konkretni zawodnicy. Tu na horyzoncie pojawia się nazwisko Ansu Fatiego.

Joshua Kimmich to niekwestionowana gwiazda niemieckiego potentata. W tym zespole występuje od lipca 2015 roku. W bieżącym sezonie zanotował 45 meczów, a jego dorobek to siedem bramek i 11 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy