FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE]

FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] fot. Wikipedia
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona poinformowała w oficjalnym komunikacie, że Sąd Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie odrzucił wniosek Santosu o odszkodowanie ze strony Katalończyków w sprawie transferu Neymara na Camp Nou.

28-letni obecnie atakujący przez długi czas zastanawiał się, którą ofertę wybrać. Walczyły o niego bowiem Realu Madryt oraz FC Barcelona i jak dobrze wiemy, ostatecznie postawił na transfer do „Blaugrany”.

Operacja przeprowadzona latem 2013 roku zamknęła się w kwocie ponad 88 milionów euro, a dużą rolę w jej sfinalizowaniu odegrał ojciec zawodnika. Mimo wszystko Santos czuł się poszkodowany i zaczął domagać się odszkodowania z tytułu poniesionych szkód i sankcji.

W związku z tym Brazylijczycy złożyli wniosek do FIFA, w którym zażyczyli sobie od „Dumy Katalonii” 61,295 miliona euro. Kiedy nie uzyskali aprobaty Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej, złożyli odwołanie do Sądu Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Dzisiaj zapadł wyrok w tej sprawie, a FC Barcelona poinformowała o odrzuceniu wniosku Santosu.

„TAS uznał, że kontrakt między Santosem a piłkarzem został rozwiązany za porozumieniem stron, więc FC Barcelona nie złamała porozumienia odnośnie transferu, gdy zapłaciła dodatkową kwotę ojcu zawodnika oraz spółce N&N. FC Barcelona nie dopuściła się również żadnego nieuczciwego działania, kiedy podpisała z Neymarem Juniorem umowę wstępną ani wtedy, gdy zawarła umowę transferową z Santosem” – czytamy w oświadczeniu Katalończyków.

Oprócz tego Santos został zobligowany do pokrycia kosztów sądowych, które w tym przypadku wyniosły 20 tysięcy franków szwajcarskich.

Dodajmy, że dla „Blaugrany” to już drugi wygrany spór sądowy w ostatnich tygodniach. Wcześniej przyznano jej rację w kwestii wypłaty premii Neymarowi.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro Lech Poznań oferuje aż milion euro za pomocnika?! Lech Poznań oferuje aż milion euro za pomocnika?! OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie OFICJALNIE: Casillas zakończył karierę piłkarską OFICJALNIE: Casillas zakończył karierę piłkarską Muhar coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań Muhar coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy