FC Barcelona wytypowała cel transferowy

2024-06-18 15:47:55; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
FC Barcelona wytypowała cel transferowy Fot. Richard Callis/SPP/SIPA USA/PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Sport

Luis Díaz ma być priorytetem transferowym FC Barcelony - informuje „Sport”.

FC Barcelona przed nowym sezonem szuka wzmocnień. „Blaugrana” potrzebuje skrzydłowego, a dyrektor sportowy Deco wytypował priorytet na tej pozycji.

Jest nim Luis Díaz z Liverpoolu. Tak przynajmniej informuje „Sport”. Kolumbijczyk ma być idealnym zawodnikiem do taktyki, jaką w Barcelonie będzie chciał wprowadzić Hansi Flick. Były gracz FC Poryto doskonale zna się na intensywnej grze, w końcu do czerwca prowadził go Jürgen Klopp.

Nie jest jednak do końca wiadome, czy wicemistrzom Hiszpanii uda się spełnić oczekiwania finansowe „The Reds”. Barcelona musi wydawać pieniądze ostrożnie, mówi się o zasadzie „jeden za jeden”. Oznacza to, że klub z Katalonii, żeby kupić jakiegoś piłkarza, najpierw będzie musiał sprzedać innego za co najmniej taką samą kwotę.

Sprostanie tym kwestiom może nie być takie łatwe, ponieważ w grę o 27-latka włączyło się PSG, które poszukuje następcy Kyliana Mbappé. Barcelona w starciu z paryżanami pod względem finansów nie ma żadnych szans.

Díaz w ostatnim sezonie był ważną postacią Liverpoolu. We wszystkich rozgrywkach zagrał 51 spotkań, zdobył 13 bramek i zaliczył pięć asyst.

Alternatywą dla Kolumbijczyka ma być Nico Williams z Athleticu. Z wszelkimi ruchami zapewne trzeba będzie poczekać, Díaz za chwilę rozpocznie grę na Copa América, Williams - już jest na EURO 2024.