FC Barcelona: Xavi wyznaczył transferowy priorytet. Dwa typy na nową gwiazdę

2021-11-11 09:50:26; Aktualizacja: 2 lata temu
FC Barcelona: Xavi wyznaczył transferowy priorytet. Dwa typy na nową gwiazdę Fot. Miguel Ruiz | FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Mundo Deportivo

Trener Xavi chciałby wzmocnić przejętą przez siebie Barcelonę na pozycji skrzydłowego. W tym kontekście ma mu najbardziej zależeć na sprowadzeniu Daniego Olmo lub Ferrana Torresa - uważa „Mundo Deportivo”.

Legenda „Dumy Katalonii” nie traci czasu po objęciu funkcji szkoleniowca macierzystego klubu i już snuje plany odnoszące się do ruchów ekipy z Camp Nou, które mają zostać wykonana na rynku transferowym nadchodzącej zimy lub w lecie.

W tym kontekście nowemu trenerowi Barcelony ma najmocniej zależeć na sprowadzeniu skrzydłowego napędzającego akcje w bocznej strefie boiska oraz posiadającego umiejętność łamania akcji do środka, który w razie konieczności mógłby też występować na innych pozycjach w linii ataku.

Dziennikarze „Mundo Deportivo” ujawniają, że oczekiwania Xaviego spełniają przede wszystkim dwaj piłkarze - Dani Olmo z RB Lipsk oraz Ferran Torres z Manchesteru City.

W pierwszej kolejności opiekunowi „Dumy Katalonii” zależy na zakontraktowaniu gracza występującego w Bundeslidze. Tym samym jego cel pokrywa się z wcześniejszymi planami ekipy z Camp Nou, która w ostatnim dniu letniego okna podjęła nieudaną próbę pozyskania 23-latka, który stawiał pierwsze kroki w futbolu w szkółce La Masia.

Wówczas RB Lipsk nie wyraził zainteresowania propozycją opiewającą na 58 milionów euro i nic nie wskazuje na to, aby miał zmienić zdanie w kwestii przyszłości jednego ze swoich najlepszych zawodników. Natomiast to oznacza, że ekipa z Camp Nou chcąc nawiązać współpracę z reprezentantem Hiszpanii musi aktywować klauzulę odstępnego zapisaną w jego umowie i wynoszącą 75 milionów euro.

Jeżeli Barcelonie nie uda się sięgnąć po Olmo, wtedy skoncentruje się na Ferranie Torresie, ale i w tym przypadku trudno przypuszczać, że Manchester City od tak zgodzi się na rozstanie z 21-latkiem pozyskanym w sierpniu ubiegłego roku z Valencii za zaledwie 23 miliony euro.

„Mundo Deportivo” nie porusza jednocześnie kwestii Raheema Sterlinga, który wydawał się do niedawna jednym z potencjalnych zimowych celów „Dumy Katalonii”, ale najwyraźniej notowania reprezentanta Anglii spadły po nastaniu rządów Xaviego w klubie.