FC Barcelona z alternatywą na wypadek fiaska rozmów w sprawie Ferrana Torresa

FC Barcelona z alternatywą na wypadek fiaska rozmów w sprawie Ferrana Torresa fot. Yuri Turkov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona rozważa podjęcie próby wypożyczenia Christiana Pulisica z Chelsea, gdyby nie udało się jej pozyskać Ferrana Torresa z Manchesteru City - informuje „Mundo Deportivo”.

Xavi, niedługo po objęciu sterów nad „Dumą Katalonii”, zakomunikował władzom klubu konieczność sprowadzenia w zimowym oknie transferowym skrzydłowego, który podniósłby rywalizację w zespole oraz umożliwił mu wdrożenie nowych rozwiązań taktycznych.

Przedstawiciele ekipy z Camp Nou, pomimo trudnej sytuacji finansowej, wyrazili gotowość do spełnienia życzenia szkoleniowca i rozpoczęli gorączkowe poszukiwania zawodnika o charakterystyce nakreślonej przez trenera.

W mediach pojawiło się wiele nazwisk potencjalnych celów Barcelony i spośród nich zdecydowanie na czoło wysunęła się kandydatura Ferrana Torresa z Manchesteru City.

Reprezentant Hiszpanii zdążył już rzekomo z optymizmem odnieść się do możliwości powrotu do rodzimego kraju oraz porozumiał się z „Dumą Katalonii” w kwestii warunków indywidualnej umowy.

Utytułowany klub napotkał jednak poważny problem na gruncie rozmów prowadzonych z „The Citizens”, którzy niespecjalnie chcą pójść na rękę ekipie z Camp Nou w kwestii wysokości wykupu 21-latka.

W związku z tym „Mundo Deportivo” przekonuje, że FC Barcelona musi rozejrzeć się za alternatywnym rozwiązaniem, a tym ma być rozpoczęcie negocjacji z Chelsea w sprawie wypożyczenia Christiana Pulisica.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych stracił początkową fazę sezonu z powodu zakażenia koronawirusem oraz odniesienia urazu stawu skokowego. Dlatego ma teraz spore kłopoty z wywalczeniem miejsca w składzie „The Blues” i musi zadowolić się na razie pełnieniem funkcji rezerwowego.

Jego sytuacja może jednak wkrótce ulec poprawie po tym, jak Hakim Ziyech uda się na Puchar Narodów Afryki. 23-latek nie ma naturalnie gwarancji, że zajmie pozycje Marokańczyka, dlatego może rozważyć ewentualną opcję tymczasowych przenosin do „Dumy Katalonii”, o ile całą operację będzie zainteresowana też drużyna ze Stamford Bridge.

Pulisic wystąpił w 10 meczach w tym sezonie i zdobył w nich dwie bramki oraz zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy