FC Barcelona z drugim sukcesem. Porozumienie z wychowankiem wypracowane

2024-05-21 11:37:22; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
FC Barcelona z drugim sukcesem. Porozumienie z wychowankiem wypracowane Fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Mundo Deportivo | Sport

FC Barcelona ustaliła z Héctorem Fortem warunki przedłużenia współpracy do połowy 2029 roku - poinformowali Fernando Polo z „Mundo Deportivo” i Toni Juanmartí ze „Sportu”.

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” prowadzą szeroko zakrojone działania w kierunku zawarcia nowym porozumień z wychowankami, którzy w dobiegających końca rozgrywkach pokazali się kilkukrotnie w seniorskim zespole prowadzonym przez Xaviego.

Klub może na razie pochwalić się na tym polu tylko jednym sukcesem w postaci przedłużenia kontraktu z Pau Cubarsím. Następny w kolejce miał być Marc Casadó, ale wiele wskazuje na to, że ubiegnie go jednak Héctor Fort.

Fernando Polo z „Mundo Deportivo” i Toni Juanmartí ze „Sportu” przekonują, że nominalny prawy obrońca, mogący też występować na lewej stronie defensywy, ustalił z władzami zespołu warunki współpracy do 30 czerwca 2029 roku.

Tym samym 17-letni zawodnik odrzucił między innymi zaloty Paris Saint-Germain czy ekip z Premier League, by kontynuować karierę w Barcelonie.

Ta powinna wkrótce wydać komunikat o złożeniu podpisu przez wychowanka pod nowym kontraktem.

Wspomniani dziennikarze podkreślają, że nie spodziewają się nagłego zwrotu akcji w sprawie przyszłości wychowanka w obliczu zamieszania powstałego wokół trenera Xaviego.

Héctor Fort zanotował dziewięć występów w pierwszej drużynie w obecnym sezonie. Okrasił je zaliczeniem trzech asyst.