FC Barcelona z planem na zimę wobec trzech zawodników

FC Barcelona z planem na zimę wobec trzech zawodników fot. Yuri Turkov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

FC Barcelona zamierza zimą podjąć jeszcze jedną próbę obniżenia pensji Frenkie'ego de Jonga, Gerarda Piqué i Jordiego Alby - przekonuje „Sport”.

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” poczynili w ubiegłych miesiącach szereg działań mających na celu poprawienie kondycji finansowej zespołu oraz podniesienie jego poziomu sportowego.

Ekipa z Camp Nou odniosła na tym polu pełen sukces i dlatego może pochwalić się uzyskaniem pozytywnej opinii LaLigi odnośnie ustanowionego limitu płacowego.

Władze Barcelony cieszą się naturalnie z osiągnięcia wyznaczonego przez siebie celu, ale mimo to nie zamierzają rezygnować z obranej drogi. Z tego też powodu dziennikarze „Sportu” informują, że klub podejmie zimą następną próbę obniżenia pensji Frenkie'ego de Jonga, Gerarda Piqué i Jordiego Alby.

Wspomniane źródło podkreśla także, że poniesienie ewentualnego kolejnego fiaska rozmów z tymi graczami może doprowadzić do wystawienia ich na sprzedaż w styczniu.

Reprezentant Holandii nie narzekałby z pewnością na brak zainteresowanie, ponieważ już latem jego nazwisko przewijało się w kontekście Manchesteru United, Chelsea czy Bayernu Monachium.

Z kolei ostatni z wymienionych miał w końcówce okna transferowego szansę na zaliczenie przeprowadzki do Interu Mediolan, która ostatecznie i tak nie doszłaby do skutku z powodu... zbyt wysokiej pensji pobieranej przez Albę.

Najtrudniej „Dumie Katalonii” byłoby pozbyć się Piqué, ponieważ jego umowa jest ważna do połowy 2024 roku, a on sam ma już na karku 35 lat, więc raczej nie znalazłby chętnej i skłonnej drużyny do zaoferowania mu tak wysokich zarobków, na jakie może liczyć w Barcelonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy