FC Barcelona zaktualizowała listę nietykalnych graczy. Zniknął z niej Robert Lewandowski

FC Barcelona zaktualizowała listę nietykalnych graczy. Zniknął z niej Robert Lewandowski fot. Sergio Ruiz/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

Ronald Araújo, Gavi oraz Pedri są pewni swojej przyszłości w Barcelonie. Pozostali gracze mogą zostać zmuszeni do opuszczenia klubu lub sprzedani w przypadku pojawienia się atrakcyjnej oferty - uważa „Sport”.

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” starają się wszelkimi możliwymi sposobami poprawić kondycję finansową utytułowanego klubu. To zadanie nie należy do łatwych i zmusza ich do aktualizowania listy piłkarzy nietykalnych.

Dziennikarze „Sportu” uważają, że obecnie tylko trzech zawodników może czuć się pewnych kontynuowania kariery w Barcelonie. Są nimi Ronald Araújo, Gavi oraz Pedri.

Pierwszy z nich jest poważnym obiektem zainteresowania Bayernu Monachium. Z kolei pozostała dwójka nie jest obecnie łączona z żadnym europejskim gigantem.

Jednocześnie znajduje się poza orbitą zainteresowań trenera Xaviego ze względu na kontuzje. Pedri powinien wkrótce powrócić do gry, ale Gavi po zerwaniu więzadeł krzyżowych w meczu reprezentacji Hiszpanii będzie pauzował do końca sezonu.

Pozostali gracze, na czele z Robertem Lewandowskim, Markiem-André ter Stegenem, Frenkie'em de Jongiem czy nawet Raphinhą, którego sprzedaż miał ostatnio zablokować Deco, mogą zostać zmuszeni do opuszczenia klubu lub sprzedani w przypadku pojawienia się odpowiedniej oferty.

Tylko w ten sposób utytułowana drużyna może w ekspresowym tempie pozyskać niezbędne środki do skorzystania z dostępnych opcji na rynku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy