Ferguson: Ten transfer zmęczył mnie bardziej niż mój staw biodrowy

Ferguson: Ten transfer zmęczył mnie bardziej niż mój staw biodrowy
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Squawka

Sir Alex Ferguson na łamach swojej najnowszej biografii opisał kulisy transferu Dimitara Berbatova.

34-letni Bułgar, który obecnie występuje w greckim PAOKu, reprezentował barwy "Czerwonych Diabłów" w latach 2008-2012. Przez ten czas stał się bardzo lubiany przez kibiców ze względu na niezwykłe bramki i boiskową klasę. 

Sir Alex Ferguson na łamach swojej najnowszej książki "Leading" opowiada, jak wyglądały negocjacje z Tottenhamem Hotspur dotyczące pozyskania napastnika. Odbyły się one w ostatnie dni letniego okna w 2008 roku.

Były menedżer zespołu z Old Trafford napisał, że na dwa dni przed deadlinem prezes "Kogutów" Daniel Levy przerwał negocjacje z United i rozpoczął rozmowy z lokalnym rywalem Manchesterem City, które zakończyły się fiaskiem. Levy postanowił więc wznowić pertraktacje z ówczesnym mistrzem Anglii, oczekując za "Berbę" nie tylko odpowiedniej kwoty, ale też pragnął włączenia w transakcję wypożyczenie młodego atakującego Fraziera Campbella (obecnie występującego w Crystal Palace).

- Początkowo David Gill (ówczesny prezes United) sprzeciwił się tej propozycji. Levy podniósł więc cenę za Berbatova. Postanowiliśmy jednak przystać na te warunki, by podpisać umowę przed końcem okna. Aż do północy podpisywaliśmy dokumenty i przesyłaliśmy je faksem, by dopełnić wszystkich formalności przed upływem terminu. To całe doświadczenie było większym bólem niż dolegliwości stawu biodrowego - stwierdził Szkot.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy