Ferguson: Ten transfer zmęczył mnie bardziej niż mój staw biodrowy

Ferguson: Ten transfer zmęczył mnie bardziej niż mój staw biodrowy
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Squawka

Sir Alex Ferguson na łamach swojej najnowszej biografii opisał kulisy transferu Dimitara Berbatova.

34-letni Bułgar, który obecnie występuje w greckim PAOKu, reprezentował barwy "Czerwonych Diabłów" w latach 2008-2012. Przez ten czas stał się bardzo lubiany przez kibiców ze względu na niezwykłe bramki i boiskową klasę. 

Sir Alex Ferguson na łamach swojej najnowszej książki "Leading" opowiada, jak wyglądały negocjacje z Tottenhamem Hotspur dotyczące pozyskania napastnika. Odbyły się one w ostatnie dni letniego okna w 2008 roku.

Były menedżer zespołu z Old Trafford napisał, że na dwa dni przed deadlinem prezes "Kogutów" Daniel Levy przerwał negocjacje z United i rozpoczął rozmowy z lokalnym rywalem Manchesterem City, które zakończyły się fiaskiem. Levy postanowił więc wznowić pertraktacje z ówczesnym mistrzem Anglii, oczekując za "Berbę" nie tylko odpowiedniej kwoty, ale też pragnął włączenia w transakcję wypożyczenie młodego atakującego Fraziera Campbella (obecnie występującego w Crystal Palace).

- Początkowo David Gill (ówczesny prezes United) sprzeciwił się tej propozycji. Levy podniósł więc cenę za Berbatova. Postanowiliśmy jednak przystać na te warunki, by podpisać umowę przed końcem okna. Aż do północy podpisywaliśmy dokumenty i przesyłaliśmy je faksem, by dopełnić wszystkich formalności przed upływem terminu. To całe doświadczenie było większym bólem niż dolegliwości stawu biodrowego - stwierdził Szkot.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy