Ferguson: Ten transfer zmęczył mnie bardziej niż mój staw biodrowy

Ferguson: Ten transfer zmęczył mnie bardziej niż mój staw biodrowy
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Squawka

Sir Alex Ferguson na łamach swojej najnowszej biografii opisał kulisy transferu Dimitara Berbatova.

34-letni Bułgar, który obecnie występuje w greckim PAOKu, reprezentował barwy "Czerwonych Diabłów" w latach 2008-2012. Przez ten czas stał się bardzo lubiany przez kibiców ze względu na niezwykłe bramki i boiskową klasę. 

Sir Alex Ferguson na łamach swojej najnowszej książki "Leading" opowiada, jak wyglądały negocjacje z Tottenhamem Hotspur dotyczące pozyskania napastnika. Odbyły się one w ostatnie dni letniego okna w 2008 roku.

Były menedżer zespołu z Old Trafford napisał, że na dwa dni przed deadlinem prezes "Kogutów" Daniel Levy przerwał negocjacje z United i rozpoczął rozmowy z lokalnym rywalem Manchesterem City, które zakończyły się fiaskiem. Levy postanowił więc wznowić pertraktacje z ówczesnym mistrzem Anglii, oczekując za "Berbę" nie tylko odpowiedniej kwoty, ale też pragnął włączenia w transakcję wypożyczenie młodego atakującego Fraziera Campbella (obecnie występującego w Crystal Palace).

- Początkowo David Gill (ówczesny prezes United) sprzeciwił się tej propozycji. Levy podniósł więc cenę za Berbatova. Postanowiliśmy jednak przystać na te warunki, by podpisać umowę przed końcem okna. Aż do północy podpisywaliśmy dokumenty i przesyłaliśmy je faksem, by dopełnić wszystkich formalności przed upływem terminu. To całe doświadczenie było większym bólem niż dolegliwości stawu biodrowego - stwierdził Szkot.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy