Ferland Mendy może odejść z Realu Madryt

Ferland Mendy może odejść z Realu Madryt fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Ferland Mendy nie jest nietykalny w Realu Madryt i jeśli pojawią się za niego oferty na odpowiednim poziomie, to hiszpański klub na pewno je rozważy - informuje „AS”.

Choć zdarzały mu się kardynalne błędy, to w przeciągu całego sezonu Francuz był ważną postacią drużyny. Uzbierał łącznie 35 występów, zdobył dwie bramki i zanotował pięć asyst. To jednak nie daje 27-latkowi stuprocentowej pewności, że zostanie.

Jakiś czas temu Florentino Pérez udzielił bardzo szczerego wywiadu, w którym podkreślił, że klub pracuje w oparciu o to, co daje rynek. Jeśli zatem pojawia się okazja do sprowadzenia klasowego piłkarza za atrakcyjną kwotę, Hiszpanie starają się z niej skorzystać. Podobnie wygląda to, gdy ktoś składa ofertę za jednego z ich zawodników.

„Królewscy” już zapewnili sobie usługi Antonio Rüdigera, wobec czego David Alaba może zostać przesunięty na lewą stronę obrony. To z kolei otwiera madrytczykom drogę do sprzedaży Ferlanda Mendy’ego.

Według „AS-a” w tej chwili nie jest to żaden priorytet, ale jeśli Real otrzyma propozycje spełniające ich wymagania, na pewno zostaną one uważnie przeanalizowane. Wówczas niewykluczone, że lewy defensor zmieni pracodawcę.

Gdyby tak się stało, triumfatorzy Ligi Mistrzów mają już plan, jak pokryć lukę po odejściu reprezentanta „Trójkolorowych”. Pustkę wypełniłby któryś z wychowanków, a w ostateczności ekipa dokonałaby transferu zmiennika dla Alaby.

Mendy przed trzema laty kosztował 53 miliony euro, z czego pięć w formie bonusów. Aby zmienił otoczenie, potrzebna jest oferta na podobnym poziomie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy