Fernando Llorente trafi pod skrzydła Simone Inzaghiego?!

Fernando Llorente trafi pod skrzydła Simone Inzaghiego?! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport

Lazio znacząco zbliżyło się do zakontraktowania Fernando Llorente.

Hiszpan od czasu rozstania z Tottenhamem Hotspur na brak ofert nie może narzekać. Chęć jego zakontraktowania wyraziły już Manchester United, Napoli czy Inter Mediolan, a niewykluczone, że doświadczony napastnik ostatecznie wybierze ofertę Lazio.

Choć 34-latek pożądany przez samego Simone Inzaghiego początkowo był traktowany przez zarząd rzymskiej ekipy jako nierealna opcja ze względu na jego wymagania finansowe, w ostatnich dniach sytuacja mocno się zmieniła. „Corriere dello Sport” donosi bowiem, że władze klubu nie tylko dały już „zielone światło” na przeprowadzenie tej operacji, ale również skontaktowały się z samym zawodnikiem.

Ponadto wygląda na to, że Iberyjczykowi także zależy na doprowadzenie sprawy do końca, dlatego zmniejszył on swoje żądania i od teraz prosi o pensję na poziomie 3,5 miliona euro rocznie (wcześniej były to około cztery miliony), ale w zamian chce otrzymać umowę do 30 czerwca 2022 roku, a także wywalczyć sowitą prowizję dla swojego agenta i zarazem brata (cztery miliony euro). Tym samym Włosi poznali wszystkie dane potrzebne do jego zakontraktowania, uprzedzając inne zainteresowane kluby.

Pomimo to „Orły” na razie zachowują spokój, gdyż wiedzą, że operacja dojdzie do skutku tylko wtedy, kiedy pozbędą się przynajmniej jednego zawodnika z dotychczasowej kadry zespołu. Najpoważniejsi kandydaci do odejścia to Wallace, Riza Durmisi i Patric.

W międzyczasie Fernando Llorente, który w zeszłym sezonie zdobył osiem bramek i zanotował pięć asyst, analizuje otrzymane oferty pod kątem projektu i gwarantowanej gaży z uwzględnieniem długości kontraktu, zatem władze Lazio muszą przyśpieszyć operację sprzedażową.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy