Fernando Muslera po 14 latach odchodzi z Galatasaray. Do wzięcia też Dries Mertens [OFICJALNIE]

2025-05-27 07:48:15; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Fernando Muslera po 14 latach odchodzi z Galatasaray. Do wzięcia też Dries Mertens [OFICJALNIE] Fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Galatasaray

Galatasaray potwierdziło, że umowy Fernando Muslery i Driesa Mertensa nie zostaną przedłużone.

Mimo przybycia José Mourinho do Fenerbahçe i urośnięcia giganta w siłę „Lwy” zdołały odeprzeć atak rywala. To właśnie Galatasaray raz jeszcze triumfowało w tureckiej ekstraklasie, co oznacza, że zobaczymy je w fazie ligowej Ligi Mistrzów.

Drużyny podczas kampanii 2025/2026 nie będą już reprezentować dwaj zasłużeni piłkarze.

Rams Park opuszczają Fernando Muslera oraz Dries Mertens.

Urugwajski bramkarz to prawdziwa legenda „Galaty”. W klubie tym występował przez ostatnie 14 lat. To przełożyło się na 550 występów (drugi wynik w historii) i 194 czyste konta, a także osiem tytułów mistrza Turcji czy pięć krajowych pucharów.

Podczas minionego sezonu 38-latek grał regularnie. Podczas 42 spotkań nie dał się pokonać 12 razy.

Jeśli chodzi o Belga, cofnięty napastnik trafił do Stambułu w połowie 2022 roku.

Poprzednie rozgrywki 38-letni ofensywny zawodnik zakończył dorobkiem 51 meczów, pięciu goli i aż 21 asyst.

Wobec odejść kluczowych postaci możemy spodziewać się przybycia następców, co zapowiedział Okan Buruk.

– Muslera i Mertens, dwaj gracze, którzy odegrali dużą rolę w tym sezonie, opuszczą nas w tym roku. To sprawia, że jesteśmy rozemocjonowani. Będziemy musieli dokonać ważnych transferów w ich miejsce. Dries i Nando są teraz ważnymi członkami tej rodziny. Mówimy o dwóch przykładnych osobach dla piłki nożnej na boisku i poza nim. Nie będzie łatwo ich zastąpić – oświadczył szkoleniowiec zespołu.