FIFA 20: Tak będzie prezentować się Piemonte Calcio. „Rosaneri”!

2019-08-12 10:55:55; Aktualizacja: 4 lata temu
FIFA 20: Tak będzie prezentować się Piemonte Calcio. „Rosaneri”! Fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer Źródło: Transfery.info | Gianluca Di Marzio

W sieci stopniowo pojawiają się screeny z najnowszej odsłony gry z serii FIFA, a uwagę fanów wzbudza szczególnie wizerunek Piemonte Calcio.

Juventus FC podpisał niedawno umowę z Konami, przez co klub znajdzie się w pełnej wersji licencyjnej wyłącznie w grze PES 2020. Od razu wzbudziło to niepokój fanów konkurencyjnej serii gier FIFA, a obawy potwierdziło wydane wkrótce oświadczenie ze strony EA Sports, które potwierdziło, że „Starej Damy” jako tako zabraknie w Fifie 20. W praktyce gracze będą mieli do swojej dyspozycji wszystkich zawodników mistrzów Włoch, lecz sam Juventus zostanie zastąpiony drużynę Piemonte Calcio.

Co do takiego zagrania turyńczyków można mieć mieszane odczucia, ale na odpowiedź czeka pytanie jak właściwie będzie prezentować się „nowy” zespół. Przynoszą ją nieoficjalne screen shoty z wersji beta Fify 20. Kilka dni temu do sieci trafił herb Piemonte Calcio, a teraz zobaczyć może jak najprawdopodobniej będą wyglądały stroje podrabianego Juventusu.

Herb będzie bardzo przypominał ten „Bianconerich” z czasów przed przejściem na obecnie obowiązujące logo. Na środku widnieje biały napis „Piemonte Calcio”, a nad nim znalazł się pasek w barwach Włoch oraz trzy gwiazdki, symbolizujące ponad 30 triumfów w rozgrywkach Serie A. Na dole zaś umieszczono symbol zebry związany tradycyjnie z Juventusem (w herbie „Juve” w tym miejscu znajdował się byk, nawiązujący do symbolu miasta Turyn). Całość zachowana jest w czerni, a herb wieńczy złota obwódka

Jeśli zaś chodzi o stroje, tutaj również nie brakuje nawiązań do tradycji Juventusu. Jako pierwsze w sieci ukazały się koszulki wyjazdowe, które zachowane są w kolorze żółtym. Dla kibiców „Bianconerich” nie powinno być to nic nowego, ponieważ klub już niejednokrotnie występował w takich barwach jako rezerwowy komplet trykotów. Ponadto w grze na koszulce znajdzie się pionowy pasek z barwach flagi Włoch. To również nawiązanie do wcześniejszych strojów „Juve” - podobne rozwiązanie zostało zastosowane w sezonie 2010/2011, z tym, że flaga znajdowała się na białym stroju.

Domowe koszulki zostały przerobione nieco bardziej, ponieważ Juventus miał zastrzec sobie prawa do swoich barw. EA Sports znalazło jednak rozwiązanie, by i tutaj nieco nawiązać do tradycji, wykonując ukłon w kierunku kibiców turyńczyków. Koszulki zostały zachowane w czerni, a pasy poprowadzono w poprzek stroju. Węższe paski są białe, natomiast dwa grubsze, na samym środku, różowe, co nawiązuje do barw z samego początku historii klubu, zanim jeszcze zmieniono je na biało-czarne. W ostatnim czasie „Stara Dama” chętnie nawiązuje do tego elementu historii, dlatego nic dziwnego, że i producenci gry wpadli na podobny pomysł.

Strój bramkarski jest dość jednolity, aczkolwiek znalazło się na nim miejsce dla różowej gwiazdy w okolicach ramienia. Taki wzór może pośrednio nawiązywać do legendarnych niebieskich strojów, w których Juventus po raz ostatni triumfował w Lidze Mistrzów w 1996 roku. Wtedy na ramionach piłkarze nosili dwie złote gwiazdy, symbolizujące wtedy przekroczenie granicy 20 mistrzostw.

Tak prezentuje się Piemonte Calcio według nieoficjalnych przecieków (do tego zdjęcia dla porównania do możliwych nawiązań):