FIFA 22: Historyczny moment w serii. W angielskiej wersji będzie można usłyszeć komentatorkę

FIFA 22: Historyczny moment w serii. W angielskiej wersji będzie można usłyszeć komentatorkę fot. EA Sports
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Alex Scott [Instagram]

Alex Scott tworzy historię, stając się pierwszą anglojęzyczną kobietą komentującą spotkania w serii gier FIFA - poinformowała sama zainteresowana na Instagramie.

Legenda kobiecej piłki nożnej podzieliła się ekscytującą wiadomością, że „dołączy do rodziny FIFA jako pierwsza anglojęzyczna kobieta komentująca rozgrywki w serii EA Sports“. Kariera Scott rozpoczęła się poprzez profesjonalny futbol, gdy grała dla Arsenalu na prawej obronie podczas rozgrywek FA Women's Super League. Scott reprezentowała również Anglię na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku i od tego czasu stała się jednym z najbardziej znanych ekspertów piłkarskich w Wielkiej Brytanii.

Scott podzieliła się wieściami na Instagramie z mocnym podpisem, który brzmiał: „To wielka chwila dla FIFA, dla piłki nożnej, dla kobiet i dziewcząt na całym świecie. To także wielka chwila dla mnie osobiście i zawodowo. To zaszczyt być częścią instytucji gier FIFA, obok niektórych z moich genialnych kolegów komentatorów. Jestem pierwszą anglojęzyczną komentatorką w grze, ale z pewnością nie będę ostatnią. Wiem, że to dopiero początek silniejszej reprezentacji kobiet w piłce nożnej ze strony @easportsfifa i całej społeczności piłkarskiej“.

Angielka podąża śladami Hiszpanki Niry Juanco, która została pierwszą kobietą-komentatorką dla dowolnego języka w historii serii, a miało to miejsce w FIFA 21. Scott była jednym z głównych komentatorów tegorocznej relacji BBC z EURO 2020 i będzie również komentowała transmisje tej stacji z Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Premiera gry FIFA 22 będzie miała miejsce już 1 października bieżącego roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy