FIFA jednak otwiera stadion w Charkowie

FIFA jednak otwiera stadion w Charkowie
Krzysztof Klebanowski
Krzysztof Klebanowski
Źródło: Twitter

Mecz Ukraina - Polska w Charkowie jednak z kibicami. FIFA odroczyła wykonanie kary – napisał na Twitterze rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Najpierw FIFA postanowiła, że mecz el. MŚ 2014 Ukraina - Polska odbędzie się przy zamkniętych trybunach. Miała to być kara za rasistowskie zachowanie ukraińskich kibiców podczas meczu z San Marino. Teraz jednak władze federacji postanowiły odroczyć karę. - Po co był ten cały cyrk? - pyta na Twitterze prezes PZPN Zbigniew Boniek. Mecz ze wschodnimi sąsiadami już 11 października.

Podczas spotkania Ukrainy z San Marino (9:0) we Lwowie doszło do profaszystowskich wybryków ukraińskich kibiców. Delegaci FIFA oraz organizacji antyrasistowskiej FARE dopatrzyli się na trybunach transparentów o treściach rasistowskich, dodatkowo grupa zgromadzonych na trybunach kibiców naśladowała małpy kiedy przy piłce znajdował się urodziny w Brazylii Ukrainiec Edmar. Ukraińscy fani odpalali także zakazane przez UEFA środki pirotechniczne.

FIFA zdecydowała się zamknąć stadion w Charkowie na mecz z Polską, a dodatkowo zabroniła ukraińskiej federacji organizowania i rozgrywania meczów we Lwowie, gdzie doszło do ekscesów, podczas następnych eliminacji do MŚ (2018). Na FFU nałożono także grzywnę w wysokości 45 tysięcy franków szwajcarskich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy