FIFA ma plan na naprawę sportowej i ekonomicznej sytuacji futbolu. CZTERY główne punkty

FIFA ma plan na naprawę sportowej i ekonomicznej sytuacji futbolu. CZTERY główne punkty
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Cadena SER

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zaaranżowała wideokonferencję z udziałem przedstawicieli z Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA) oraz zrzeszeniem zawodników FIFPro w celu omówienia planu ratunkowego dla światowego futbolu.

Przedstawiciele FIFA zaproponowali wspomnianym organizacjom wprowadzenie w życie czterech głównych środków mających na celu poprawienie i zabezpieczenie klubów piłkarskich przed dalszymi konsekwencjami wynikającymi z zawieszenia rozgrywek z powodu panującej epidemii koronawirusa.

Światowa centralna piłkarska uważa, że mogą one w odpowiedni sposób przygotować wszystkie kontynentalne i krajowe związki oraz organizatorów poszczególnych lig do powrotu do rywalizacji w niedalekiej przyszłości.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej wśród omówionych rozwiązań zaleca:

  • osiągnięcie porozumienia klubów z zawodnikami w kwestii obniżenia wynagrodzenia. Płace piłkarzy powinny zostań obniżone zgodnie z procentem strat poniesionych przez każdy zespół i krajowy związek, który nie powinien przekraczać pewnego progu. Ponadto zawodnicy powinni uważać rozwiązanie umowy z klubem za ostateczność;
  • wydłużenie terminu trwania letniego okienka transferowego z dwóch do trzech lub czterech miesięcy;
  • przedłużenie wszystkich umów wygasających 30 czerwca;
  • utworzenie funduszu gwarancyjnego pokrywającego globalne straty finansowe w świecie futbolu.

FIFA liczy na to, że jej propozycje zostaną wprowadzone w przyszłym tygodniu.

Więcej na temat: FIFA Koronawirus

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy