FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach

FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Times I The Telegraph

„The Times” pisze, że FIFA zamierza wprowadzić przepisy regulujące sytuację piłkarzy, których kontrakty wygasną 30 czerwca.

Zawodnicy z wygasającymi umowami już od kilku tygodni mogą formalnie rozmawiać z klubami, które są zainteresowane ich letnimi wolnymi transferami. Pandemia koronawirusa wiele jednak zmieniła. Najważniejsze rozgrywki w Europie zawieszono i nie wiadomo kiedy oraz na jakiej zasadzie zostaną dokończone. Szanse na zrobienie tego przed 30 czerwca są małe.  

FIFA przygotowała już swój plan na kryzys w świecie piłki wywołany koronawirusem. Władze światowej centrali piłkarskiej zamierzają doprowadzić do tego, by zawodnicy z wygasającymi kontraktami pozostali w dotychczasowych drużynach po 30 czerwca. Zgodę na zmianę klubowych barw otrzymaliby oni dopiero po dokończeniu sezonu lub uznaniu go za zakończony.  

FIFA postrzega pandemię za niespodziewaną „siłę wyższą”, która uniemożliwia realizację kontraktów. Dlatego też ocenia swój pomysł za adekwatny do zaistniałej sytuacji.  

Z doniesień „The Times” wynika, że sprawa jest przesądzona. Jego dziennikarze widzieli już odpowiednie dokumenty przygotowane przez FIFA. Szczegóły poznamy wkrótce.

Nieco wcześniej „The Telegraph” podawał, że FIFA poważnie myśli o przedłużeniu letniego okna transferowego do stycznia. Taki zabieg miałby pomóc klubom i rynkowi wrócić na właściwe tory.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Najładniejsze koszulki w historii [France Football] Najładniejsze koszulki w historii [France Football] OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy