FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach

FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Times I The Telegraph

„The Times” pisze, że FIFA zamierza wprowadzić przepisy regulujące sytuację piłkarzy, których kontrakty wygasną 30 czerwca.

Zawodnicy z wygasającymi umowami już od kilku tygodni mogą formalnie rozmawiać z klubami, które są zainteresowane ich letnimi wolnymi transferami. Pandemia koronawirusa wiele jednak zmieniła. Najważniejsze rozgrywki w Europie zawieszono i nie wiadomo kiedy oraz na jakiej zasadzie zostaną dokończone. Szanse na zrobienie tego przed 30 czerwca są małe.  

FIFA przygotowała już swój plan na kryzys w świecie piłki wywołany koronawirusem. Władze światowej centrali piłkarskiej zamierzają doprowadzić do tego, by zawodnicy z wygasającymi kontraktami pozostali w dotychczasowych drużynach po 30 czerwca. Zgodę na zmianę klubowych barw otrzymaliby oni dopiero po dokończeniu sezonu lub uznaniu go za zakończony.  

FIFA postrzega pandemię za niespodziewaną „siłę wyższą”, która uniemożliwia realizację kontraktów. Dlatego też ocenia swój pomysł za adekwatny do zaistniałej sytuacji.  

Z doniesień „The Times” wynika, że sprawa jest przesądzona. Jego dziennikarze widzieli już odpowiednie dokumenty przygotowane przez FIFA. Szczegóły poznamy wkrótce.

Nieco wcześniej „The Telegraph” podawał, że FIFA poważnie myśli o przedłużeniu letniego okna transferowego do stycznia. Taki zabieg miałby pomóc klubom i rynkowi wrócić na właściwe tory.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków: Z chaosu wyłania się porządek - przedstawiamy sylwetkę Petera Hyballi Wisła Kraków: Z chaosu wyłania się porządek - przedstawiamy sylwetkę Petera Hyballi FIFA 21: Ibrahimović nie odpuszcza. Szwed odpowiada EA Sports FIFA 21: Ibrahimović nie odpuszcza. Szwed odpowiada EA Sports ESPN 100: Najlepsi obrońcy świata. Dominacja Liverpoolu utrzymana ESPN 100: Najlepsi obrońcy świata. Dominacja Liverpoolu utrzymana Przemysław Tytoń jednak nie wraca do Polski. OFICJALNIE: Podpisał nowy kontrakt Przemysław Tytoń jednak nie wraca do Polski. OFICJALNIE: Podpisał nowy kontrakt CIES: Piłkarze z największym wzrostem wartości w listopadzie CIES: Piłkarze z największym wzrostem wartości w listopadzie Lech Poznań rozpoczął zimowe okno. OFICJALNIE: Karlström pierwszym transferem Lech Poznań rozpoczął zimowe okno. OFICJALNIE: Karlström pierwszym transferem Real Madryt: Trzech poważnych kandydatów na zastąpienie Zidane'a Real Madryt: Trzech poważnych kandydatów na zastąpienie Zidane'a

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy