FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach

FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Times I The Telegraph

„The Times” pisze, że FIFA zamierza wprowadzić przepisy regulujące sytuację piłkarzy, których kontrakty wygasną 30 czerwca.

Zawodnicy z wygasającymi umowami już od kilku tygodni mogą formalnie rozmawiać z klubami, które są zainteresowane ich letnimi wolnymi transferami. Pandemia koronawirusa wiele jednak zmieniła. Najważniejsze rozgrywki w Europie zawieszono i nie wiadomo kiedy oraz na jakiej zasadzie zostaną dokończone. Szanse na zrobienie tego przed 30 czerwca są małe.  

FIFA przygotowała już swój plan na kryzys w świecie piłki wywołany koronawirusem. Władze światowej centrali piłkarskiej zamierzają doprowadzić do tego, by zawodnicy z wygasającymi kontraktami pozostali w dotychczasowych drużynach po 30 czerwca. Zgodę na zmianę klubowych barw otrzymaliby oni dopiero po dokończeniu sezonu lub uznaniu go za zakończony.  

FIFA postrzega pandemię za niespodziewaną „siłę wyższą”, która uniemożliwia realizację kontraktów. Dlatego też ocenia swój pomysł za adekwatny do zaistniałej sytuacji.  

Z doniesień „The Times” wynika, że sprawa jest przesądzona. Jego dziennikarze widzieli już odpowiednie dokumenty przygotowane przez FIFA. Szczegóły poznamy wkrótce.

Nieco wcześniej „The Telegraph” podawał, że FIFA poważnie myśli o przedłużeniu letniego okna transferowego do stycznia. Taki zabieg miałby pomóc klubom i rynkowi wrócić na właściwe tory.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy