FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń

FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FIFA

Podczas spotkania Komitetu Interesariuszy Piłkarskich FIFA podjęto decyzję o ograniczeniu wypożyczeń międzynarodowych.

W ostatnich latach kluby takie jak Chelsea, Juventus czy Inter Mediolan nadużywały przepisu umożliwiającego im wypożyczenia poszczególnych graczy, głównie z własnej kadry. Z tego powodu FIFA postanowiła zająć się tym problemem i wprowadziła limit krótkoterminowych transakcji.

Na spotkaniu przedstawicieli lig, klubów, zawodników, stowarzyszeń piłkarskich, konfederacji oraz administracji FIFA potwierdzono, że zmiany wejdą w życie już pierwszego lipca.

W ramach nich kluby będą mogły dokonywać jedynie ośmiu wypożyczeń graczy w wieku 22 lat i starszych. Z kolei już od sezonu 2022/2023 liczba ta zostanie zredukowana do sześciu, przy czym pomiędzy dwoma klubami możliwe będzie przeprowadzenie tylko trzech takich operacji. Ponadto wstępnie wszystkie ligi mają trzy lata na wdrożenie takiego samego systemu dotyczącego transakcji krajowych.

Teraz regulacje te muszą zostać zatwierdzone przez Radę FIFA oraz Komitet ds. Statusu Piłkarzy. To wydaje się jednak tylko formalnością.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy