FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń

FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FIFA

Podczas spotkania Komitetu Interesariuszy Piłkarskich FIFA podjęto decyzję o ograniczeniu wypożyczeń międzynarodowych.

W ostatnich latach kluby takie jak Chelsea, Juventus czy Inter Mediolan nadużywały przepisu umożliwiającego im wypożyczenia poszczególnych graczy, głównie z własnej kadry. Z tego powodu FIFA postanowiła zająć się tym problemem i wprowadziła limit krótkoterminowych transakcji.

Na spotkaniu przedstawicieli lig, klubów, zawodników, stowarzyszeń piłkarskich, konfederacji oraz administracji FIFA potwierdzono, że zmiany wejdą w życie już pierwszego lipca.

W ramach nich kluby będą mogły dokonywać jedynie ośmiu wypożyczeń graczy w wieku 22 lat i starszych. Z kolei już od sezonu 2022/2023 liczba ta zostanie zredukowana do sześciu, przy czym pomiędzy dwoma klubami możliwe będzie przeprowadzenie tylko trzech takich operacji. Ponadto wstępnie wszystkie ligi mają trzy lata na wdrożenie takiego samego systemu dotyczącego transakcji krajowych.

Teraz regulacje te muszą zostać zatwierdzone przez Radę FIFA oraz Komitet ds. Statusu Piłkarzy. To wydaje się jednak tylko formalnością.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy