FIFA The Best: Kontrowersje po rozstrzygnięciu plebiscytu. „Wybór Messiego przy moim nazwisku? W tym roku nawet nie głosowałem”

FIFA The Best: Kontrowersje po rozstrzygnięciu plebiscytu. „Wybór Messiego przy moim nazwisku? W tym roku nawet nie głosowałem”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: La Prensa I Al Arabiya I BBC

W poniedziałek Leo Messi otrzymał nagrodę dla piłkarza roku w plebiscycie FIFA The Best. Media z kilka krajów sugerują, że mogło dojść do nieprawidłowości przy oddawaniu i sumowaniu głosów.

Gwiazdor Barcelony wyprzedził Cristiano Ronaldo z Juventusu i Virgila van Dijka z Liverpoolu. Jeszcze przed oficjalnym rozstrzygnięciem wielu kibiców i obserwatorów było przekonanych, że statuetkę otrzyma przedstawiciel „The Reds”. Stało się jednak inaczej.

Już po gali zaczęły pojawiać się informacje uderzające w uczciwość plebiscytu. Na ten temat wypowiedział się m.in. Juan Barrera, kapitan reprezentacji Nikaragui. Z listy głosów opublikowanej przez FIFA wynika, iż przyznał on punkty Messiemu, Sadio Mané i Ronaldo. 30-letni skrzydłowy twierdzi tymczasem, że w tym roku w ogóle nie głosował w plebiscycie.


- Owszem, oddawałem głosy w zeszłym roku, ale w tym - nie - przyznał zawodnik.

Zdravko Logarušić, selekcjoner reprezentacji Sudanu, utrzymuje z kolei, że zagłosował na Mohameda Salaha, Mané oraz Kyliana Mbappé. Mané faktycznie widnieje na liście przy jego wyborach, ale oprócz niego znaleźli się tam... Messi i Van Dijk.

Pretensje do FIFA ma również egipska federacja. Ahmed El-Mohamadi i Shawky Gharib podobno oddali głosy na Salaha, ale nie zostały one uwzględnione. Tamtejsi działacze zamierzają wyjaśnić całą sprawę ze światową piłkarską centralą.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy