FIFA z decyzją w sprawie przerwanego we wrześniu meczu Brazylia - Argentyna [OFICJALNIE]

FIFA z decyzją w sprawie przerwanego we wrześniu meczu Brazylia - Argentyna [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FIFA

Zawieszony we wrześniu mecz eliminacji Mistrzostw Świata 2022 pomiędzy Brazylią a Argentyną zostanie rozegrany w innym terminie - zdecydowała FIFA.

Piłkarze reprezentacji Brazylii i Argentyny wybiegli na murawę Arena Corinthians 5 września zeszłego roku. Mecz został jednak szybko przerwany przez sanepid, któremu towarzyszyła policja. Lokalne władze uznały, że Argentyńczycy Giovani Lo Celso, Cristian Romero, Emiliano Martínez i Emiliano Buendía złamali koronawirusowe przepisy, kłamiąc w wypełnianych wcześniej przez siebie formularzach.

Musieliśmy długo czekać na decyzję FIFA w sprawie południowoamerykańskiego hitu, ale w końcu się jej doczekaliśmy. Co postanowiono?

Mecz zostanie rozegrany w nowym terminie i na neutralnym terenie, który dopiero zostanie ustalony. Jak podaje Ge.globo, najprawdopodobniej dojdzie do tego w czerwcu. Brazylijska federacja została ukarana 550 tysiącami franków szwajcarskich (478 tysięcy euro) grzywny za naruszenie porządku i bezpieczeństwa, a także przerwanie spotkania. Na argentyński związek nałożono z kolei karę finansową w wysokości 250 tysięcy franków szwajcarskich (239 tysięcy euro) za niedopełnienie przez niego zobowiązań w zakresie porządku i bezpieczeństwa, przygotowania i udziału w meczu, oraz jego przerwanie. Lo Celso, Romero, Martínez i Buendía zostali zawieszeni na dwa mecze reprezentacji. Odbębnią to zapewne w marcu, co oznacza, że będą mogli zagrać w nowym starciu z Brazylijczykami.

Zobaczymy, jak rozwinie się jeszcze ta sprawa, ponieważ obie federacje mogą się odwołać od decyzji FIFA.

Obie reprezentacje mają już zapewniony awans na mundial.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy