FIFA z decyzją w sprawie przerwanego we wrześniu meczu Brazylia - Argentyna [OFICJALNIE]

FIFA z decyzją w sprawie przerwanego we wrześniu meczu Brazylia - Argentyna [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FIFA

Zawieszony we wrześniu mecz eliminacji Mistrzostw Świata 2022 pomiędzy Brazylią a Argentyną zostanie rozegrany w innym terminie - zdecydowała FIFA.

Piłkarze reprezentacji Brazylii i Argentyny wybiegli na murawę Arena Corinthians 5 września zeszłego roku. Mecz został jednak szybko przerwany przez sanepid, któremu towarzyszyła policja. Lokalne władze uznały, że Argentyńczycy Giovani Lo Celso, Cristian Romero, Emiliano Martínez i Emiliano Buendía złamali koronawirusowe przepisy, kłamiąc w wypełnianych wcześniej przez siebie formularzach.

Musieliśmy długo czekać na decyzję FIFA w sprawie południowoamerykańskiego hitu, ale w końcu się jej doczekaliśmy. Co postanowiono?

Mecz zostanie rozegrany w nowym terminie i na neutralnym terenie, który dopiero zostanie ustalony. Jak podaje Ge.globo, najprawdopodobniej dojdzie do tego w czerwcu. Brazylijska federacja została ukarana 550 tysiącami franków szwajcarskich (478 tysięcy euro) grzywny za naruszenie porządku i bezpieczeństwa, a także przerwanie spotkania. Na argentyński związek nałożono z kolei karę finansową w wysokości 250 tysięcy franków szwajcarskich (239 tysięcy euro) za niedopełnienie przez niego zobowiązań w zakresie porządku i bezpieczeństwa, przygotowania i udziału w meczu, oraz jego przerwanie. Lo Celso, Romero, Martínez i Buendía zostali zawieszeni na dwa mecze reprezentacji. Odbębnią to zapewne w marcu, co oznacza, że będą mogli zagrać w nowym starciu z Brazylijczykami.

Zobaczymy, jak rozwinie się jeszcze ta sprawa, ponieważ obie federacje mogą się odwołać od decyzji FIFA.

Obie reprezentacje mają już zapewniony awans na mundial.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy