Finał Ligi Mistrzyń w Polsce?!

Finał Ligi Mistrzyń w Polsce?! fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Polskie Radio

Warszawa stara się o organizację finału Ligi Mistrzyń na PGE Narodowym.

Od dawna marzeniem polskich kibiców oraz władz Polskiego Związku Piłki Nożnej jest zorganizowanie w naszym kraju finału Ligi Mistrzów. Na razie wydaje się to jednak niemożliwe ze względów logistycznych, ponieważ żaden ze stadionów w Polsce nie pomieści wymaganych przez UEFA, 60 tysięcy kibiców.

W ostatnich latach w naszym kraju były jednak inne duże imprezy. W 2012 roku wspólnie z Ukrainą zorganizowaliśmy Mistrzostwa Europy. Trzy lata później Warszawa gościła z kolei finał Ligi Europy. W przyszłym roku w identycznej roli sprawdzi się Gdańsk.

Okazuje się, że za nieco ponad trzy lata Polska, a konkretnie stolica może gościć kolejne duże wydarzenie piłkarskie. Według informacji podanych przez Polskie Radio PGE Narodowy ubiega się bowiem o organizację finału Ligi Mistrzyń. Wspomniane wydarzenie miałoby miejsce w 2023 roku.

Aplikacja w tej sprawie została już złożona. Na ten moment jedynym kontrkandydatem polskiej kandydatury jest holenderskie Eindhoven.

Najbliższy finał Ligi Mistrzyń zostanie rozegrany w Wiedniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z blamażem w Pucharze Króla. Zidane: Dla mnie to nie jest wstyd Real Madryt z blamażem w Pucharze Króla. Zidane: Dla mnie to nie jest wstyd Puchar sensacji. Real Madryt upokorzony przez beniaminka trzeciej ligi [WIDEO] Puchar sensacji. Real Madryt upokorzony przez beniaminka trzeciej ligi [WIDEO] Willian José o krok od Premier League Willian José o krok od Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy