Finał Ligi Mistrzyń w Polsce?!

Finał Ligi Mistrzyń w Polsce?! fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Polskie Radio

Warszawa stara się o organizację finału Ligi Mistrzyń na PGE Narodowym.

Od dawna marzeniem polskich kibiców oraz władz Polskiego Związku Piłki Nożnej jest zorganizowanie w naszym kraju finału Ligi Mistrzów. Na razie wydaje się to jednak niemożliwe ze względów logistycznych, ponieważ żaden ze stadionów w Polsce nie pomieści wymaganych przez UEFA, 60 tysięcy kibiców.

W ostatnich latach w naszym kraju były jednak inne duże imprezy. W 2012 roku wspólnie z Ukrainą zorganizowaliśmy Mistrzostwa Europy. Trzy lata później Warszawa gościła z kolei finał Ligi Europy. W przyszłym roku w identycznej roli sprawdzi się Gdańsk.

Okazuje się, że za nieco ponad trzy lata Polska, a konkretnie stolica może gościć kolejne duże wydarzenie piłkarskie. Według informacji podanych przez Polskie Radio PGE Narodowy ubiega się bowiem o organizację finału Ligi Mistrzyń. Wspomniane wydarzenie miałoby miejsce w 2023 roku.

Aplikacja w tej sprawie została już złożona. Na ten moment jedynym kontrkandydatem polskiej kandydatury jest holenderskie Eindhoven.

Najbliższy finał Ligi Mistrzyń zostanie rozegrany w Wiedniu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy