Finał Ligi Mistrzyń w Polsce?!

Finał Ligi Mistrzyń w Polsce?! fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Polskie Radio

Warszawa stara się o organizację finału Ligi Mistrzyń na PGE Narodowym.

Od dawna marzeniem polskich kibiców oraz władz Polskiego Związku Piłki Nożnej jest zorganizowanie w naszym kraju finału Ligi Mistrzów. Na razie wydaje się to jednak niemożliwe ze względów logistycznych, ponieważ żaden ze stadionów w Polsce nie pomieści wymaganych przez UEFA, 60 tysięcy kibiców.

W ostatnich latach w naszym kraju były jednak inne duże imprezy. W 2012 roku wspólnie z Ukrainą zorganizowaliśmy Mistrzostwa Europy. Trzy lata później Warszawa gościła z kolei finał Ligi Europy. W przyszłym roku w identycznej roli sprawdzi się Gdańsk.

Okazuje się, że za nieco ponad trzy lata Polska, a konkretnie stolica może gościć kolejne duże wydarzenie piłkarskie. Według informacji podanych przez Polskie Radio PGE Narodowy ubiega się bowiem o organizację finału Ligi Mistrzyń. Wspomniane wydarzenie miałoby miejsce w 2023 roku.

Aplikacja w tej sprawie została już złożona. Na ten moment jedynym kontrkandydatem polskiej kandydatury jest holenderskie Eindhoven.

Najbliższy finał Ligi Mistrzyń zostanie rozegrany w Wiedniu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Największy transfer w dziejach czeskiej ligi blisko finalizacji Największy transfer w dziejach czeskiej ligi blisko finalizacji Koronawirus w Chinach już wpływa na wydarzenia piłkarskie Koronawirus w Chinach już wpływa na wydarzenia piłkarskie OFICJALNIE: Tousart w Herthcie. Klub z Berlina pobił swój rekord OFICJALNIE: Tousart w Herthcie. Klub z Berlina pobił swój rekord Oficjalna oferta za Piątka. Roczne wypożyczenie za ponad 10 milionów euro | Polak rozmawiał z Mourinho Oficjalna oferta za Piątka. Roczne wypożyczenie za ponad 10 milionów euro | Polak rozmawiał z Mourinho Wisła Kraków ściągnie hiszpańskiego napastnika? Airam Cabrera łączony z „Białą Gwiazdą” Wisła Kraków ściągnie hiszpańskiego napastnika? Airam Cabrera łączony z „Białą Gwiazdą” Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy