Finał rasistowskiego ataku na stadionie Odry Opole. Sprawca zatrzymany
2025-04-18 20:17:59; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
Policja dokonała zatrzymania 19-letniego Fabiana O. z powiatu głubczyckiego. W prokuraturze usłyszał trzy zarzuty związane z przestępstwami na tle rasowym – stosowania przemocy oraz znieważenia, które miały miejsce w trakcie ligowej potyczki Odry Opole z Wisłą Kraków - poinformowała „Nowa Trybuna Opolska”.
W minionych dniach światło dzienne ujrzały wieści o przeprowadzeniu ataku na tle rasistowskim przed niezidentyfikowanego mężczyznę w czasie pierwszoligowego meczu z udziałem Odry Opole z Wisłą Kraków w dniu 13 kwietnia.
Wśród osób poszkodowanych znalazł się między innymi Lukas Klemenz z GKS-u Katowice, który w przeszłości reprezentował barwy obu wymienionych ekip. Dzięki temu sprawa stała się dość medialna i przyniosła szybkie efekty działań podjętych przez służby.
Pokazują to wieści przekazane przez „Nową Trybunę Opolską”, gdzie możemy przeczytać, że 16 kwietnia doszło do zatrzymania podejrzanego o kierowanie obraz na tle rasistowskim i dopuszczenia się ataku na przynajmniej dwóch czarnoskórych mężczyzn.Popularne
Po dwóch dniach 19-letni Fabian O. usłyszał z kolei trzy zarzuty prokuratorskie związane z przestępstwami na tle rasowym – stosowania przemocy oraz znieważenia. Ponadto został wobec niego zastosowany dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi, opuszczania kraju oraz wstępu na wszystkie masowe imprezy sportowe.
Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.










![Kibice Pogoni Szczecin z transparentem skierowanym do Mariusza Mowlika [FOTO]](img/photos/113356/170x113/pogon-szczecin.jpg)


![Jak on to zrobił?! Matty Cash z golem w hicie Premier League [WIDEO]](img/photos/113353/170x113/matty-cash.jpg)

![Pogoń Szczecin chce optymistycznie zamknąć rok. Składy na mecz z Radomiakiem Radom [OFICJALNIE]](img/photos/84757/170x113/pogon-szczecin-radomiak-radom.jpg)

![Zagłębie Lubin walczy o utrzymanie miana jedynej drużyny niepokonanej u siebie w Ekstraklasie. Składy na mecz z Widzewem Łódź [OFICJALNIE]](img/photos/93993/90x60/zaglebie-lubin-widzew-lodz.jpg)



![Jest druga wiadomość od sympatyków Pogoni Szczecin [FOTO]](img/photos/105616/90x60/pogon-szczecin.jpg)
![Skończyło się tylko na strachu. Gwiazda Realu Madryt gotowa do gry [OFICJALNIE]](img/photos/105560/90x60/eduardo-camavinga.jpg)

![Kibice Pogoni Szczecin z transparentem skierowanym do Mariusza Mowlika [FOTO]](img/photos/113356/90x60/pogon-szczecin.jpg)
![Zagłębie Lubin walczy o utrzymanie miana jedynej drużyny niepokonanej u siebie w Ekstraklasie. Składy na mecz z Widzewem Łódź [OFICJALNIE]](img/photos/93993/170x113/zaglebie-lubin-widzew-lodz.jpg)


![Jest druga wiadomość od sympatyków Pogoni Szczecin [FOTO]](img/photos/105616/170x113/pogon-szczecin.jpg)



