Flamengo ledwo rozstało się z Jorge Jesusem, a już chce nową trenerską gwiazdę z Europy

Flamengo ledwo rozstało się z Jorge Jesusem, a już chce nową trenerską gwiazdę z Europy
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira

Rafa Benítez uchodzi na obecną chwilę za głównego faworyta do objęcia posady szkoleniowca ekipy z Rio de Janeiro po odejściu Jorge Jesusa - poinformował Nicolò Schira.

Przedstawiciele „Czerwono-Czarnych” byli niezwykle zadowoleni z rezultatów współpracy z portugalskim trenerem i dlatego przed kilkoma tygodniami przedłużyli z nim kontrakt.

Wówczas władze Flamengo nie przypuszczały, że niedługo po nastaniu tego momentu zostaną zmuszone do rozpoczęcia poszukiwań jego następcy po tym, jak Jorge Jesus zdecydował się skorzystać z przysługującej mu możliwości do rozwiązania zawartej umowy na rzecz powrotu do Benfiki.

Dziennikarze niedługo po oficjalnym ogłoszeniu tej decyzji poinformowali, że blisko 66-letni trener namaścił rzekomo Leonardo Jardima na kontynuatora swojej pracy w brazylijskim klubie.

Jego rodak nie wykazał jednak zainteresowania podjęciem wyzwania związanego z poprowadzeniem drużyny z Ameryki Południowej, dlatego ta miała natychmiastowo skierować się ku przekonaniu Rafy Beníteza do opuszczenia szeregów chińskiego Dalian Professional.

Nicolò Schira przekonuje, że przedstawiciele Flamengo nawiązali już w tej sprawie kontakt z hiszpańskim szkoleniowcem i głęboko liczą na to, że ten wyrazi gotowość do opuszczenia wspomnianego zespołu tuż przed rozpoczęciem sezonu Chinese Super League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Lech Poznań - Górnik Zabrze: Znamy składy Lech Poznań - Górnik Zabrze: Znamy składy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy