Flamengo zakończy sezon we wspaniałym stylu. Rekord za rekordem!

Flamengo zakończy sezon we wspaniałym stylu. Rekord za rekordem!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Record | Transfery.info

Flamengo nie osiadło na laurach po zdobyciu Copa Libertadores oraz mistrzostwa Brazylii i dzięki temu zakończy rozgrywki z historycznymi wynikami.

Drużyna z Rio de Janeiro okazała się w tym roku bezkonkurencyjna w Ameryce Południowej i poza sięgnięciem po najcenniejsze klubowe trofea pobiła już także kilka rekordów w brazylijskich rozgrywkach.

Obecny format z dwudziestoma zespołami walczącymi o zdobycie mistrzostwa „Kraju Kawy” obowiązuje od 2006 roku. Od tego czasu żadnej ekipie nie udało się osiągnąć wyników zanotowanych przez Flamengo, które na kolejkę przed końcem zmagań jest już pewne pobicia kilku rekordów pod względem liczby zdobytych punktów (obecnie 87) i goli (obecnie 80) oraz odniesionych zwycięstw (obecnie 27).

Do tej pory najlepsze rezultaty w wymienionych aspektach osiągały takie drużyny jak:

  • wywalczone punkty (81) - Corinthians (2015)
  • strzelone bramki (77) - Cruzeiro (2013)
  • wygrane mecze (24) - Cruzeiro (2014), Corinthians (2015) i Palmeiras (2016)

Warto również zwrócić uwagę na osobę Gabriela Barbosy, który za sprawą zdobycia dwóch goli w starciu z Palmeiras (3:1) jest o krok od sięgnięcia po drugi tytuł z rzędu dla najlepszego strzelca Campeonato Brasileiro Série A.

Gabigol ma obecnie 24 trafienia na swoim koncie i trzy gole przewagi nad swoim rodakiem oraz klubowym kolegą - Bruno Henrique, dlatego już teraz jest pewne, że jeden z nich zostanie najskuteczniejszym zawodnikiem krajowych rozgrywek w obowiązującym formacie z dwudziestoma zespołami rywalizującymi w lidze. Do tej pory tym mianem mogli się pochwalić Jonas (Gremio - 2010) oraz Borges (Santos - 2011), którzy strzelili po 23 bramki.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transferowy poker z Havertzem. Przy stole SZEŚĆ klubów Transferowy poker z Havertzem. Przy stole SZEŚĆ klubów Silvio Berlusconi ma chrapkę na Polaka. Kamil Pestka może trafić do Monzy Silvio Berlusconi ma chrapkę na Polaka. Kamil Pestka może trafić do Monzy Kuszczak potwierdził zakończenie kariery. Teraz buduje domy Kuszczak potwierdził zakończenie kariery. Teraz buduje domy Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych LaLiga: Pierwszy klub ze zgodą na wpuszczenie kibiców. I to od razu na 33% pojemności stadionu LaLiga: Pierwszy klub ze zgodą na wpuszczenie kibiców. I to od razu na 33% pojemności stadionu Bundesliga: Sześciu piłkarzy Borussii Dortmund naruszyło zasady sanitarne?! Może ich czekać 14-dniowa kwarantanna Bundesliga: Sześciu piłkarzy Borussii Dortmund naruszyło zasady sanitarne?! Może ich czekać 14-dniowa kwarantanna FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy