Flamengo zakończy sezon we wspaniałym stylu. Rekord za rekordem!

Flamengo zakończy sezon we wspaniałym stylu. Rekord za rekordem!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Record | Transfery.info

Flamengo nie osiadło na laurach po zdobyciu Copa Libertadores oraz mistrzostwa Brazylii i dzięki temu zakończy rozgrywki z historycznymi wynikami.

Drużyna z Rio de Janeiro okazała się w tym roku bezkonkurencyjna w Ameryce Południowej i poza sięgnięciem po najcenniejsze klubowe trofea pobiła już także kilka rekordów w brazylijskich rozgrywkach.

Obecny format z dwudziestoma zespołami walczącymi o zdobycie mistrzostwa „Kraju Kawy” obowiązuje od 2006 roku. Od tego czasu żadnej ekipie nie udało się osiągnąć wyników zanotowanych przez Flamengo, które na kolejkę przed końcem zmagań jest już pewne pobicia kilku rekordów pod względem liczby zdobytych punktów (obecnie 87) i goli (obecnie 80) oraz odniesionych zwycięstw (obecnie 27).

Do tej pory najlepsze rezultaty w wymienionych aspektach osiągały takie drużyny jak:

  • wywalczone punkty (81) - Corinthians (2015)
  • strzelone bramki (77) - Cruzeiro (2013)
  • wygrane mecze (24) - Cruzeiro (2014), Corinthians (2015) i Palmeiras (2016)

Warto również zwrócić uwagę na osobę Gabriela Barbosy, który za sprawą zdobycia dwóch goli w starciu z Palmeiras (3:1) jest o krok od sięgnięcia po drugi tytuł z rzędu dla najlepszego strzelca Campeonato Brasileiro Série A.

Gabigol ma obecnie 24 trafienia na swoim koncie i trzy gole przewagi nad swoim rodakiem oraz klubowym kolegą - Bruno Henrique, dlatego już teraz jest pewne, że jeden z nich zostanie najskuteczniejszym zawodnikiem krajowych rozgrywek w obowiązującym formacie z dwudziestoma zespołami rywalizującymi w lidze. Do tej pory tym mianem mogli się pochwalić Jonas (Gremio - 2010) oraz Borges (Santos - 2011), którzy strzelili po 23 bramki.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy