Florian Thauvin obrał zaskakujący kierunek transferowy. Czas na testy medyczne

Florian Thauvin obrał zaskakujący kierunek transferowy. Czas na testy medyczne fot. Icon Sport/Sipa USA
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Sky Sport Italia

Jeszcze na początku tego tygodnia bezrobotny Florian Thauvin podpisze kontrakt z włoskim klubem. Lada moment skrzydłowy zostanie ogłoszony nowym zawodnikiem Udinese - donosi Sky Sport Italia.

Klub ze Stadio Friuli koniecznie potrzebował wzmocnić siłę ognia w ofensywie. Niedawno kolejnej poważnej operacji kolana musiał poddać się Gerard Deulofeu. Absencja Hiszpana potrwa wiele miesięcy, dlatego też w jego miejsce działacze „Zebr” postanowili ubiegać się o doświadczonego reprezentanta Francji.

Jak donoszą włoskie media siódma ekipa Serie A szybko przeszła od słów do czynów. Udało się sprawnie dopiąć transfer wolnego agenta na rynku transferowym. Testy medyczne z udziałem lewonożnego wychowanka Grenoble Foot 38 zaplanowano na poniedziałek.

30-latek jeszcze do niedawna przeżywał egzotyczną przygodę w meksykańskiej ekstraklasie. Po bardzo długim pobycie w Olympique'u Marsylii w 2021 roku zawodnik postanowił związać się z Tigres UANL.

Piłkarz rodem znad Loary nie przyczynił się do osiągnięcia większych sukcesów.

Sam rozegrał dla drużyny 38 spotkań, notując osiem trafień i pięć asyst.

Minął tydzień odkąd Thauvin rozwiązał umowę z Tigres. Strony za obopólnym porozumieniem zgodziły się na taki krok. W interesie „Tygrysów” leżało zwolnienie slotu na rzecz zarejestrowania innego zagranicznego zawodnika, przechodzącego z Pachuki Argentyńczyka Nicolása Ibáñeza.

Poza wspomnianą Marsylią Thauvin swoją karierę poświęcił również na występy dla Bastii, Lille czy Newcastle United.

W międzyczasie krążyły także pogłoski o zainteresowaniu ze strony greckiego Olympiakosu, lecz zawodnik wydaje się już w 100 procentach przekonany do debiutu na Półwyspie Apenińskim.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy