Football Leaks: Mancini podczas prowadzenia Manchesteru City miał kontrakt z... dwoma klubami

Football Leaks: Mancini podczas prowadzenia Manchesteru City miał kontrakt z... dwoma klubami
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Football Leaks | Der Spiegel

„Football Leaks” poinformowało o kolejnych nieprawidłowościach w Manchesterze City. Chodzi o kontrakt Roberto Manciniego.

Przez ostatnich kilka dni w mediach pojawiają się kolejne informacje, za których publikacją odpowiada „Football Leaks”. Po ostatnich rewelacjach związanych z Paris Saint-Germain przyszedł czas na Manchester City.

Tym razem pod lupę wzięto współpracę Roberto Manciniego z angielskim klubem. Włoch miał podpisać w 2009 roku podwójną umową. Jedną właściwą z tytułu pełnienia funkcji menadżera zespołu oraz drugą, na której podstawie miał działać jako doradca Al-Jaziry, czyli ekipy, której właścicielem jest Sheikh Mansour, sternik „The Citizens”.

Zgodnie z postanowieniami pierwszego kontraktu 53-latek zarabiał 1,45 miliona funtów rocznie. Druga posada gwarantowała mu natomiast 1,75 miliona funtów za każdy sezon pracy. Łącznie inkasował zatem 3,2 miliona funtów. Pieniądze miały być przelewane od głównego sponsora City, Abu Dhabi United, na konto Al-Jaziry, by ostatecznie trafiać na konto Włocha.

Całej transakcji miała pośredniczyć fikcyjna spółka Sparkleglow Holdings z siedzibą na Mauritiusie. Wszystko po to, aby obejść zasady Finansowego Fair Play.

W 2014 roku Manchester City został ukarany przez UEFA grzywną w wysokości 20 milionów euro za łamanie FFP. „Der Spiegel” dodaje, że klubowi groziło nawet wykluczenie z rozgrywek Ligi Mistrzów.

Jak na razie „The Citizens” nie odniosło się do powyższych zarzutów. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Arsenal: Aouar zgodził się na transfer do Londynu Arsenal: Aouar zgodził się na transfer do Londynu Alex Telles nie zgadza się z wyceną Porto. Brazylijczyk poprosił o obniżkę Alex Telles nie zgadza się z wyceną Porto. Brazylijczyk poprosił o obniżkę Real Madryt: Mayoral zdecydowany na transfer do Włoch Real Madryt: Mayoral zdecydowany na transfer do Włoch OFICJALNIE: Luis Suárez piłkarzem Atlético Madryt OFICJALNIE: Luis Suárez piłkarzem Atlético Madryt OFICJALNIE: Arkadiusz Reca w Crotone OFICJALNIE: Arkadiusz Reca w Crotone UEFA: Dokonanie pięciu zmian w meczu nadal możliwe [OFICJALNIE] UEFA: Dokonanie pięciu zmian w meczu nadal możliwe [OFICJALNIE] Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy