„Football Leaks”: Umowa Schweinsteigera z United. Tyle zarobił za każdą minutę na boisku!

„Football Leaks”: Umowa Schweinsteigera z United. Tyle zarobił za każdą minutę na boisku!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Football Leaks: The Dirty Business of Football

Trzecia z najnowszych publikacji „Daily Mail”, zawierająca treści książki „Football Leaks: Brudne biznesy piłki nożnej” przedstawia finansowe szczegóły kontraktu Bastiana Schweinsteigera z Manchesterem United.

Nie jest tajemnicą, że były reprezentant Niemiec należał do grona dobrze opłacanych zawodników, mimo że wiele czasu spędzał na ławce rezerwowych, a pod wodzą Jose Mourinho właściwie wcale nie pojawiał się na boisku.

32-latek przez cały swój pobyt w Anglii zarobił 12 530 000 funtów. Jako, że na boisku spędził tylko 2101 minut, wychodzi na to, że za każdą minutę na boisku otrzymał aż 5963 funtów.

Kontrakt pomocnika opiewał dokładnie na 7,55 miliona funtów rocznie, ale został na początku 2017 roku przedwcześnie rozwiązany, by piłkarz mógł odejść za darmo do Chicago Fire. W Stanach Zjednoczonych też nie ma powodów do narzekania na pensję. Według niedawno oficjalnie ujawnionych zarobków w MLS (WIĘCEJ), za rok zainkasuje 5,4 miliona dolarów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy