„Football Leaks”: Umowa Schweinsteigera z United. Tyle zarobił za każdą minutę na boisku!

„Football Leaks”: Umowa Schweinsteigera z United. Tyle zarobił za każdą minutę na boisku!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Football Leaks: The Dirty Business of Football

Trzecia z najnowszych publikacji „Daily Mail”, zawierająca treści książki „Football Leaks: Brudne biznesy piłki nożnej” przedstawia finansowe szczegóły kontraktu Bastiana Schweinsteigera z Manchesterem United.

Nie jest tajemnicą, że były reprezentant Niemiec należał do grona dobrze opłacanych zawodników, mimo że wiele czasu spędzał na ławce rezerwowych, a pod wodzą Jose Mourinho właściwie wcale nie pojawiał się na boisku.

32-latek przez cały swój pobyt w Anglii zarobił 12 530 000 funtów. Jako, że na boisku spędził tylko 2101 minut, wychodzi na to, że za każdą minutę na boisku otrzymał aż 5963 funtów.

Kontrakt pomocnika opiewał dokładnie na 7,55 miliona funtów rocznie, ale został na początku 2017 roku przedwcześnie rozwiązany, by piłkarz mógł odejść za darmo do Chicago Fire. W Stanach Zjednoczonych też nie ma powodów do narzekania na pensję. Według niedawno oficjalnie ujawnionych zarobków w MLS (WIĘCEJ), za rok zainkasuje 5,4 miliona dolarów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Olmo coraz bliżej transferu? Bjelica potwierdza fakt prowadzenia negocjacji Olmo coraz bliżej transferu? Bjelica potwierdza fakt prowadzenia negocjacji Lech Poznań zainteresowany Janem Sýkorą. „Kolejorz” złożył ofertę Lech Poznań zainteresowany Janem Sýkorą. „Kolejorz” złożył ofertę Alcácer poza kadrą Borussii Dortmund. Napastnik chce wrócić do Valencii Alcácer poza kadrą Borussii Dortmund. Napastnik chce wrócić do Valencii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy