Football Leaks: Wielki bonus lojalnościowy dla Aubameyanga

Football Leaks: Wielki bonus lojalnościowy dla Aubameyanga
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Der Spiegel I Football Leaks

„Der Spiegel” pisze w ramach „Football Leaks” o premii, na którą będzie mógł liczyć w Arsenalu Pierre-Emerick Aubameyang.

Gabończyk trafił do „Kanonierów” w trakcie zimowego okna transferowego z Borussii Dortmund. Klub z Zagłębia Ruhry otrzymał wtedy za niego 63 milionów euro. Odkąd 28-latek trafił na Wyspy, rozegrał 13 spotkań. Dziewięciokrotnie trafił w nich do siatki, a do tego zanotował cztery asysty.

Aubameyang związał się z Arsenalem umową do 30 czerwca 2021 roku. Jak podaje „Der Spiegel”, zgodnie z porozumieniem zawartym między stronami napastnik może liczyć w Londynie na podstawowe wynagrodzenie w wysokości 10,3 miliona funtów, a więc 11,7 miliona euro rocznie. Do tego dochodzą jednak bonusy.

Jednym z nich jest premia lojalnościowa, a więc kwota, która spłynie na konto zawodnika, jeśli wypełni on kontrakt z Arsenalem. Jak czytamy, w przypadku, gdy Gabończyk do 2021 roku będzie reprezentował barwy londyńskiego klubu, otrzyma aż 15,1 miliona funtów, a więc 17,3 miliona euro.

Przypomnijmy, że po sezonie z ekipą „Kanonierów” pożegna się Arsène Wenger. Na razie nie wiadomo, kto zostanie jego następcą.  

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund sfinalizowała transfer młodego Anglika. OFICJALNIE: Śladami Sancho Borussia Dortmund sfinalizowała transfer młodego Anglika. OFICJALNIE: Śladami Sancho FIFA 21: Najlepsi prawi obrońcy [TOP 20] FIFA 21: Najlepsi prawi obrońcy [TOP 20] Chelsea sfinalizowała wyczekiwany transfer. OFICJALNIE: Édouard Mendy siódmym letnim wzmocnieniem Chelsea sfinalizowała wyczekiwany transfer. OFICJALNIE: Édouard Mendy siódmym letnim wzmocnieniem Allegri w najbliższych tygodniach wróci do pracy?! Allegri w najbliższych tygodniach wróci do pracy?! FIFA 21: Ukryte talenty w trybie kariery [TOP 52] FIFA 21: Ukryte talenty w trybie kariery [TOP 52] Skandal w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Al-Hilal wyrzucony z turnieju za wystawienie zaledwie dziewięciu piłkarzy na mecz ostatniej kolejki fazy grupowej Skandal w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Al-Hilal wyrzucony z turnieju za wystawienie zaledwie dziewięciu piłkarzy na mecz ostatniej kolejki fazy grupowej Eriksen zmuszony do rozstania z Interem Mediolan?! Eriksen zmuszony do rozstania z Interem Mediolan?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy