Football Leaks: Wielki bonus lojalnościowy dla Aubameyanga

Football Leaks: Wielki bonus lojalnościowy dla Aubameyanga
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Der Spiegel I Football Leaks

„Der Spiegel” pisze w ramach „Football Leaks” o premii, na którą będzie mógł liczyć w Arsenalu Pierre-Emerick Aubameyang.

Gabończyk trafił do „Kanonierów” w trakcie zimowego okna transferowego z Borussii Dortmund. Klub z Zagłębia Ruhry otrzymał wtedy za niego 63 milionów euro. Odkąd 28-latek trafił na Wyspy, rozegrał 13 spotkań. Dziewięciokrotnie trafił w nich do siatki, a do tego zanotował cztery asysty.

Aubameyang związał się z Arsenalem umową do 30 czerwca 2021 roku. Jak podaje „Der Spiegel”, zgodnie z porozumieniem zawartym między stronami napastnik może liczyć w Londynie na podstawowe wynagrodzenie w wysokości 10,3 miliona funtów, a więc 11,7 miliona euro rocznie. Do tego dochodzą jednak bonusy.

Jednym z nich jest premia lojalnościowa, a więc kwota, która spłynie na konto zawodnika, jeśli wypełni on kontrakt z Arsenalem. Jak czytamy, w przypadku, gdy Gabończyk do 2021 roku będzie reprezentował barwy londyńskiego klubu, otrzyma aż 15,1 miliona funtów, a więc 17,3 miliona euro.

Przypomnijmy, że po sezonie z ekipą „Kanonierów” pożegna się Arsène Wenger. Na razie nie wiadomo, kto zostanie jego następcą.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy