Football Manager w prawdziwym życiu - filmowa historia 27-letniego trenera z Ekwadoru

Football Manager w prawdziwym życiu - filmowa historia 27-letniego trenera z Ekwadoru fot. Shutterstock
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: expreso | EXTRA

Imbabura SC awansowała do ekwadorskiej ekstraklasy. Trenerem zespołu jest 27-letni Joe Armas, którego życiorys może inspirować.

Joe Armas od dziecka był zakochany w futbolu. Pierwotnie marzył o karierze piłkarza, ale szybko zrozumiał, że to nie dla niego i postawił zająć się trenerką.

W celu realizacji marzeń, w wieku zaledwie 17 lat opuścił rodzinny Ekwador i przeniósł się za Atlantyk do odległej Hiszpanii, by studiować tam coaching i zarządzanie sportem. Skąd miał pieniądze na życie na Półwyspie Iberyjskim? No właśnie nie miał i aby mieć za co żyć w trakcie studiów, musiał podjąć się pracy jako murarz.

Udało mu się jednak odbyć staże w Realu Madryt oraz Ajaksie Amsterdam. I tak bardzo trudno było mu znaleźć pracę po powrocie do ojczyzny w 2021 roku.

Młody trener wysłał CV do około 300 klubów i nawet oferował swoją pracę za darmo, jednak początkowo nikt nie był chętny powierzyć zespołu żółtodziobowi.

W końcu zaufał mu trzecioligowy klub z jego macierzystego miasta, czyli Imbabura SC.

Już w pierwszym sezonie swojej pracy Armas wywalczył z zespołem awans, a w drugim doszedł aż do ćwierćfinału Pucharu Ekwadoru. Ten wyczyn imponuje, tym bardziej że jego drużyna wyeliminował po drodze LDU Quito, czyli jeden z najbardziej utytułowanych klubów w kraju!

Kilka dni temu ta filmowa historia się dopełniła i 27-latek wywalczył z zespołem awans do LigaPro Serie A.

- Najpierw chcę podziękować Bogu, ponieważ mieliśmy wiarę w każdy dzień, w każdą sesję treningową, w każdy mecz. Chcę również podziękować najważniejszym osobom, którymi są moi piłkarze... Bez zawodników to wszystko nie byłoby możliwe. Dziękuję całemu zespołowi, ponieważ jest to osiągnięcie wszystkich, a nie tylko jednej osoby - mówił wzruszony Armas po osiągnięciu tego sukcesu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy