Forbes: 10 najbogatszych właścicieli klubów sportowych

Forbes: 10 najbogatszych właścicieli klubów sportowych fot. Pixabay
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Forbes

Magazyn "Forbes" opublikował najnowsze zestawienie najbogatszych właścicieli klubów sportowych na świecie.

Na szczycie listy z niemal 53 miliardami dolarów na koncie znalazł się w tym roku Steve Ballmer, właściciel Los Angeles Clippers, który przeskoczył posiadającego około 37 miliardów i krykietowy zespół Mumbai Indians Muhesha Ambaniego. Co ciekawe, podium uzupełnił właściciel Stade Rennais, François Pinault, który wraz z rodziną posiada na koncie 27 miliardów.

W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze czterech innych przedstawicieli świata piłki nożnej. Na czwarte miejsce spadł w tym roku właściciel RedBulla, a tym samym wszystkich powiązanych z nim klubów (z RB Lipsk, RedBull Salzburg i New York Red Bulls na czele) oraz RedBull Racing Dietrich Mateschitz. Na siódmej pozycji uplasował się doskonale znany właściciel Chelsea Roman Abramowicz, miejsce niżej należy z kolei do Philipa Anschutza, który oprócz hokejowego zespołu Los Angeles Kings jest też w posiadaniu akcji LA Galaxy, a na lokacie dziewiątej znalazł się główny udziałowiec Arsenalu - Stanley Kroenke.

W czołówce najbogatszych właścicieli klubów sportowych nie znalazło się jednak aż tak wielu biznesmenów związanych z futbolem. W pierwszej dwudziestce oprócz wyżej wymienionych jest ich jeszcze bowiem zaledwie dwóch: Robert Kraft (15., New England Revolution) oraz Dmitrij Rybołowlew (16., AS Monaco).

10 najbogatszych właścicieli klubów sportowych na świecie

1. Steve Ballmer (Los Angeles Clippers) - 52,7 miliarda dolarów

2. Mukesh Ambani (Mubai Indians) - 36,8 miliarda

3. François Pinault z Rodziną (Stade Rennais FC) - 27 miliardów

4. Dietrich Mateschitz (kluby piłkarskie Red Bulla, Red Bull Racing) - 16,5 miliarda

5. Hasso Plattner z Rodziną (San Jose Sharks) - 12,4 miliarda

6. David Tepper (Carolina Panthers) - 12 miliardów

7. Roman Abramowicz (Chelsea FC) - 11,3 miliarda

8. Philip Anschutz (Los Angeles Kings, LA Galaxy) - 11 miliardów

9. Stanley Kroenke (Los Angeles Rams, Arsenal FC, Denver Nuggets) - 10 miliardów

9. Joseph Tsai (Brooklyn Nets) - 10 miliardów

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy