Frank de Boer niezadowolony po wysokim zwycięstwie Holandii: Cieszę się, że ten mecz dobiegł już końca. To antyfutbol

Frank de Boer niezadowolony po wysokim zwycięstwie Holandii: Cieszę się, że ten mecz dobiegł już końca. To antyfutbol fot. KNVB
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: NOS

Po wygranym skromnie 2:0 meczu z Łotwą, selekcjoner reprezentacji Holandii Frank de Boer publicznie oświadczył, że spodziewa się od swoich podopieczny strzelenia minimum pięciu goli w spotkaniu z Gibraltarem. Zawody zakończyły się wynikiem 7:0, ale… szkoleniowiec i tak nie był do końca zadowolony.

Na inaugurację zmagań w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 „Oranje” przegrali z Turcją 2:4. Falstart sprawił, że na zespół spadła spora krytyka i wymagano od niego zdecydowanie lepszej postawy w dwóch następnych meczach.

W rywalizacji z Łotwą Holendrzy kreowali mnóstwo okazji bramkowych, ale wykorzystali tylko dwie z nich, o co pretensje miał Frank de Boer. Następnie 50-latek zdecydował się na rzadko spotykane publiczne ogłoszenie minimalnego, zadowalającego rezultatu w konfrontacji z Gibraltarem, wskazując na co najmniej pięciobramkowe prowadzenie.

Tymczasem do 41. minuty utrzymywał się wynik 0:0. Ostatecznie przed przerwą faworyt zawodów zdołał strzelić gola, ale to nie poprawiło znacznie nastrojów.

– Początek był dla nas bardzo trudny, z czasem zaczęliśmy marnować okazje bramkowe. Bramka nie pada, a ty czujesz się sfrustrowany – wyznał.

W drugiej odsłonie gry „Oranje” zdecydowanie poprawili skuteczność, wygrywając finalnie 7:0. Mimo to De Boer nie był zbytnio zadowolony.

– Zwycięstwo w stosunku 7:0 z pewnością cieszy, ale to, co zobaczyłem po stronie rywala, to właściwie antyfutbol. Wszyscy zawodnicy upadają po minimalnym kontakcie, podczas gdy ich cała ławka podnosi się, by narzekać na pracę arbitra. Bramkarz wznawia grę przez minutę. Mogłem się tego spodziewać, ale czuję się tym nieco zmęczony. Cieszę się, że ten mecz dobiegł już końca – zaznaczył.

Aktualnie Holandia plasuje się na drugim miejscu w tabeli grupy G, której liderem jest Turcja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy