Frankfurt nad Menem to nie Frankfurt nad Odrą i spółka, czyli cztery kibicowskie pomyłki geograficzne

Frankfurt nad Menem to nie Frankfurt nad Odrą i spółka, czyli cztery kibicowskie pomyłki geograficzne
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Mówi się, że mylić się jest rzeczą ludzką. Taki błąd nierzadko ma jednak dla nas przykre konsekwencje.

Dzisiaj świat obiegło zdjęcie kibica z Portugalii, który pomylił Frankfurt nad Menem z Frankfurtem nad Odrą. Fan Benfiki przybył do Niemiec, aby obejrzeć starcie z Eintrachtem. Wygląda jednak na to, że to nie koniec jego trasy, a do przemierzenia pozostało mu ponad… 600 kilometrów.

***

Oby tylko wspomniany kibic nie podzielił losu 400 fanów Athletic Club, którzy w 2012 roku zamiast do Bukaresztu przybyli do Budapesztu. Strata tym większa, że akurat ich drużyna mierzyła się w finale Ligi Europy. Choć z drugiej strony trudno się im dziwić, skoro nawet stadionowy spiker przed meczem pomylił stolicę Rumunii z największym miastem Węgier.

***

Podobna pomyłka przydarzyła się dwóm kibicom z Argentyny, którzy przed rokiem przybyli do Nowogrodu Wielkiego. Problem w tym, że ich reprezentacja mierzyła się na mundialu z Chorwatami w Niżnym Nowogrodzie, który jest oddalony od wspomnianej miejscowości „jedynie” o około 975 kilometrów.

***

Siódmego listopada 2003 roku Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski sprawił nie lada sensację, remisując na wyjeździe z Manchesterem City. Kilkanaście dni później doszło do rewanżu, na który próbowało się dostać sporo Anglików. „Próbowało” jest tutaj odpowiednim słowem. Wówczas kibice „Obywateli” zamiast do Grodziska Wielkopolskiego przybyli do… Grodziska Mazowieckiego. Ostatecznie polski zespół zremisował bezbramkowo z wyspiarską drużyną i tym samym wyeliminował ją z rozgrywek Pucharu UEFA.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Olmo coraz bliżej transferu? Bjelica potwierdza fakt prowadzenia negocjacji Olmo coraz bliżej transferu? Bjelica potwierdza fakt prowadzenia negocjacji Lech Poznań zainteresowany Janem Sýkorą. „Kolejorz” złożył ofertę Lech Poznań zainteresowany Janem Sýkorą. „Kolejorz” złożył ofertę Alcácer poza kadrą Borussii Dortmund. Napastnik chce wrócić do Valencii Alcácer poza kadrą Borussii Dortmund. Napastnik chce wrócić do Valencii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy