Freddy Rincón, były piłkarz Realu Madryt i Napoli, w stanie krytycznym. Miał poważny wypadek samochodowy [WIDEO]

Freddy Rincón, były piłkarz Realu Madryt i Napoli, w stanie krytycznym. Miał poważny wypadek samochodowy [WIDEO] fot. LANCE!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: LANCE! | red+ noticas

Freddy Rincón uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu w Cali. 55-latek przebywa w stanie krytycznym w jednym ze szpitali - poinformowały kolumbijskie media.

Środkowy napastnik, przesunięty z czasem na pozycję ofensywnego pomocnika, przeszedł definitywnie na piłkarską emeryturę w połowie 2013 roku. Po zawieszeniu korków na kołku postanowił pozostać przy futbolu i odnajdywał się w roli telewizyjnego eksperta oraz komentatora w kolumbijskiej telewizji.

Z tego też powodu z wielkim smutkiem została przyjęta w tym kraju informacja o uczestnictwie Freddy'ego Rincóna w poważnym wypadku samochodowym w Cali.

55-latek, wraz z trzema podróżującymi z nim osobami, wjechał na skrzyżowanie przy zapalonym czerwonym świetle i został staranowany przez nadjeżdżający z jego prawej strony autobus.

Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia doznali różnego rodzaju obrażeń. Spośród nich, z tymi najpoważniejszymi, ma zmagać się były kolumbijski zawodnik, który trafił do jednego ze szpitali w stanie krytycznym i został poddany natychmiastowej operacji.

Rincón rozpoczynał piłkarską karierę w rodzimym Atlético Buenaventura. Następnie stosunkowo szybko zacząć piąć się w górę w hierarchii rodzimego futbolu aż w końcu trafił do CD América de Cali, z którym udało mu się wywalczyć dwukrotnie mistrzostwo kraju (1989/1990, 1991/1992).

Te sukcesy oraz późniejsza dobra gra w klubie i reprezentacji pozwoliły ofensywnemu graczowi zaliczyć duży transfer do Palmeiras, gdzie zdobył kolejny mistrzowski tytuł (1994). Sięgniecie po to trofeum umożliwiło mu spełnienie wielkiego marzenia o grze w Europie.

55-latek zaszczycił nas swoją obecnością na Starym Kontynencie w nie byle jakich klubach, ponieważ 1994-1996 bronił barw Napoli oraz Realu Madryt. Kolumbijczyk radził sobie całkiem nieźle we Włoszech, ale za to w Hiszpanii nie był w stanie podjąć skutecznej rywalizacji o zaistnienie w szeregach „Królewskich”.

Po zaledwie jednym sezonie wrócił do Brazylii, gdzie ponownie dołączył do Palmeiras. Potem zaliczył jeszcze pobyt w Corinthians, Santosie oraz Cruzeiro. Szczególnie zadowolony mógł być z gry w tej pierwszej drużynie, z którą sięgnął po swoje dwa kolejne mistrzostwa (1998, 1999) i Klubowe Mistrzostwo Świata w 2000 roku.

W reprezentacji Kolumbii rozegrał przeszło 70 spotkań, dwukrotnie zajmując z nią trzecie miejsce na Copa América (1993, 1995).

Wystąpił też na trzech Mistrzostwach Świata (1990, 1994, 1998).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy