Fulham z ofertą za piłkarza Ajaksu Amsterdam

2023-07-19 11:04:36; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Fulham z ofertą za piłkarza Ajaksu Amsterdam
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: David Ornstein [The Athletic.com]

Fulham przystąpił do poważnej walki o utalentowanego środkowego obrońcę Ajaksu Amsterdam. W ruch poszła oferta w wysokości 15 milionów funtów za Calvina Basseya – poinformował David Ornstein z TheAthletic.com.

Ekipa z Craven Cottage ewidentnie stara się podtrzymać jakość kadry na następny sezon po zakończeniu rywalizacji w Premier League na krańcu górnej połowy tabeli. Dotychczas pożegnano się z pięcioma zawodnikami, których rolą było w głównej mierze uzupełnienie kadry meczowej.

W ostatnich dniach udało się nawet przekonać Williana do dłuższego pozostania. Początkowo Brazylijczyk przymierzał się na przeprowadzkę do Nottinghamu Forest, ale wolał przyjąć roczny, ulepszony kontrakt w stolicy Anglii.

Kolejnym krokiem w poczynaniach działaczy będzie wzmocnienie środka obrony. Z relacji Davida Ornsteina wynika, że została zatwierdzona propozycja na adres siedziby Ajaksu Amsterdam.

Wielce utytułowany klub z Holandii otrzymał do rozważenia ofertę opiewającą na 15 milionów funtów (ponad 17 milionów euro) za dysponującego lepszą lewą nogą Calvina Basseya.

Trzecia siła Eredivisie wstrzymuje się z odpowiedzią, chcąc pochylić się nad opracowaniem swoich żądań.

Dziesięciokrotny reprezentant Nigerii posiada także angielski paszport, przez co nie musi załatwiać żadnych spraw urzędowych związanych z uzyskaniem wizy. Wychowywał się w szkółce Leicester City, skąd przeszedł do Rangers FC w 2020 roku.

Po dwóch kampaniach spędzonych w Szkocji przeprowadził się do Ajaksu, który zapłacił za transfer 23 miliony euro.

Debiut w wykonaniu Basseya nie wypadł najgorzej. Grający często też na boku defensywy zawodnik rozegrał 39 spotkań, lecz w końcówce zmagań stracił skład. Swój dorobek uzupełnił trafieniem i pięcioma asystami.

Umowa ulegnie przeterminowaniu dopiero w czerwcu 2027 roku.

W międzyczasie „The Cottagers” przypatrują się jeszcze sytuacji Timothy'ego Castagne'a oraz Calluma Hudsona-Odoia.

Niedawno odrzucili z kolei 45 milionów funtów (prawie 52 miliony euro) od West Hamu za João Palhinhę.