Fundusz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich chce przejąć polski klub

Fundusz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich chce przejąć polski klub fot. Shutterstock
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Mada Global

Fundusz MADA GLOBAL ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich chce przejąć jeden z polskich klubów - twierdzi CEO projektu, Paolo Urfer.

Sezon powoli dobiega końca, a co za tym idzie, wiele klubów czekają zmiany na różnych szczeblach. Tyczy się to nie tylko sztabów szkoleniowych i kadr pierwszego zespołu, ale i kwestii właścicielskich.

W ostatnich tygodniach mówi się, że sterników mogą zmienić tak znakomite marki, jak Wisła Kraków, Śląsk Wrocław oraz Lechia Gdańsk.

Informacje te zbiegają się z wieściami, że jeden z polskich klubów chce przejąć Fundusz MADA GLOBAL ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Do tego celu w Warszawie utworzono spółkę Football Culture Poland, a na jej czele stanął CEO Paolo Urfer.

- Wszystkie kluby, z którymi rozmawiamy, okazują nam wielkie zainteresowanie, nie będzie to zatem decyzja prosta do podjęcia. Kluczowy będzie odpowiedni timing - chcemy zamknąć transakcję w najbliższych tygodniach, aby móc rozpocząć przygotowana drużyny z myślą o następnym sezonie 2023/2024 - twierdzi CEO Paolo Urfer.

Wspomniany podmiot zapowiada, że jego celem jest przeprowadzenie transakcji z zachowaniem najwyższych standardów.

Jednocześnie podkreślono, że polski rynek był pod baczną obserwacją od ponad roku. Tyczy się to nie tylko Ekstraklasy, ale i pierwszej ligi.

MADA Global to globalny fundusz inwestycyjny, który zarządza funduszami i aktywami, regulowanymi przez organy nadzoru finansowego ZEA. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy