Gabigol zawieszony za atak na… brazylijską piłkę [OFICJALNIE]

Gabigol zawieszony za atak na… brazylijską piłkę [OFICJALNIE] fot. A.PAES / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: STJD | ESPN Brasil

Komisja Dyscyplinarna Najwyższego Sądu Sportowego w Brazylii wymierzyła wobec Gabriela Barbosy znanego jako „Gabigol” karę dwumeczowego zawieszenia. To efekt czerwonej kartki i słów, które wypowiedział podczas jej otrzymywania.

25-latek to niekwestionowana gwiazda brazylijskiej ekstraklasy, w której jak dotąd strzelił 87 goli oraz zanotował 25 asyst. Ósmego sierpnia nie był jednak w stanie pomóc swojej drużynie w przegranej aż 0:4 (ostatni gol padł już jego wykluczeniu z boiska) potyczce z Internacionalem. Jego frustracja w drugiej połowie była widoczna gołym okiem.

W 61. minucie otrzymał żółtą kartkę za protesty, by zaraz potem zapracował na jeszcze jedno upomnienie i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Gabigol ironicznie klaskał w kierunku sędziego, a poza tym zdecydował się na małą dygresję dotyczącą stanu stanu brazylijskiego futbolu.

„To jakiś żart. Dlatego brazylijska piłka jest takim terenem zalewowym” – rzucił.

Za te słowa Komisja Dyscyplinarna Najwyższego Sądu Sportowego ukarała go dwumeczowym zawieszeniem, z czego jedno spotkanie zostało już zaliczone na poczet karty.

Flamengo nie chce tracić swojego kluczowego zawodnika na starcie z Grêmio Porto Alegre, dlatego odwoła się od decyzji.

W mediach społecznościowych pojawiła się już jednak krytyka zachowania środkowego napastnika, który, lekko mówiąc, nie zrobił zbyt wielkiej kariery w Europie.

Retoryka większości wpisów i memów jest taka, że jak graczowi tak źle w ojczyźnie, to niech wraca na Stary Kontynent.

Inter Mediolan swego czasu wyłożył za niego około 30 milionów euro i po licznych wypożyczeniach, w tym do Benfiki, próbował się go pozbyć za wszelką cenę. Udało się to dopiero półtora roku temu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy