Gabigol znów narozrabiał. Flamengo odebrało mu koszulkę z numerem 10 [OFICJALNIE]

2024-05-17 22:06:02; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Gabigol znów narozrabiał. Flamengo odebrało mu koszulkę z numerem 10 [OFICJALNIE] Fot. Reprodução
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Flamengo | ESPN

Gabriel Barbosa, znany potocznie jako Gabigol, został zmuszony przez Flamengo do zmiany numeru na koszulce. To efekt wywołanej przez niego afery w związku z upublicznieniem zdjęcia w stroju... Corinthians.

Wszechstronny napastnik prezentował się znakomicie na początku swojej kariery na rodzimej ziemi. Dlatego wzbudził bardzo szybko zainteresowanie ekipy z Europy. Spośród nich walkę o jego względy wygrał Inter Mediolan. Ofensywny zawodnik nie odnalazł się jednak we włoskim futbolu i nie odbudował się w oczekiwanym stopniu na wypożyczeniu w Benfice.

Dlatego bardzo szybko wrócił do Brazylii i dobrze mu znanego Santosu, by potem trafić do Flamengo, gdzie w ciągu ostatnich lat wyrósł na jedną z najjaśniejszych gwiazd. Dzięki temu stanął nawet przed szansą na spróbowanie po raz drugi sił na Starym Kontynencie, ale nie wyraził zainteresowania wykonaniem takiego ruchu.

Od tego momentu zaczął systematycznie stawać się coraz większym obciążeniem dla ekipy z Rio de Janeiro. Najpierw znacząco obniżył w niej loty, a potem został ukarany dwuletnim zawieszeniem za fałszowanie wyników antydopingowych.

W efekcie miał powrócić do gry dopiero w kwietniu 2025 roku. Koniec końców złagodzono mu karę i przed kilkoma tygodniami wznowił karierę, ale znów zrobiło się o nim głośno.

Tym razem to efekt upublicznienia zdjęcia, na którym to Gabigol prezentuje się w koszulce... Corinthians w trakcie świętowania ostatniego zwycięstwa Flamengo nad Club Bolívar (4:0) w Copa Libertadores w otoczeniu przyjaciół i kilku pracowników zespołu z Rio de Janeiro.

Ta fotografia wywołała olbrzymie poruszenie w gabinetach brazylijskiego klubu. Dlatego jego przedstawiciele zażądali natychmiastowych wyjaśnień.

Otoczenie Gabigola odpowiedziało na nie momentalnie, twierdząc, że zdjęcie zostało przerobione i nie jest prawdziwe.

Kierownictwo Flamengo nie dało temu wiary i wezwało piłkarza przed swoje oblicze. Po rozmowie z nim zapadła decyzja o pozbawieniu go numeru 10, o czym poinformowano w wydanym komunikacie.

„Flamengo informuje, że po spotkaniu z wiceprezesem do spraw piłki nożnej Marcosem Brazem i innymi dyrektorami wydziału zawodnik Gabriel Barbosa został ukarany grzywną oraz poinformowany przez dyrektora, że ​​nie będzie już nosił koszulki z numerem 10 w ewentualnych kolejnych występach i został poinformowany o konieczności zmiany numeru” - napisano.

27-letni piłkarz będzie od teraz występował z innymi cyframi na koszulce w rodzimych rozgrywkach, ale w Copa Libertadores zachowa dotychczasowy numer, ponieważ regulamin zabrania jego zmiany w trakcie sezonu.