Gabriel Slonina przed ostatecznym wyborem reprezentacji. Ma swój priorytet?!

Gabriel Slonina przed ostatecznym wyborem reprezentacji. Ma swój priorytet?! fot. Chicago Fire
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tom Bogert

Selekcjoner Czesław Michniewicz uwzględni Gabriela Sloninę w gronie piłkarzy powołanych na nadchodzące zgrupowanie reprezentacji Polski - poinformował Tom Bogert.

52-letni trener udał się ostatnio w podróż do Stanów Zjednoczonych, by spotkać się z Adamem Buksą, Karolem Świderskim czy Kamilem Jóźwiakiem, którzy byli w minionych miesiącach regularnie powoływani do kadry przez byłego opiekuna „Biało-Czerwonych” - Paulo Sousę.

Czesław Michniewicz nie zamierza z nich zrezygnować. Dlatego postanowił osobiście się z nimi spotkać oraz obejrzeć w akcji z wysokości trybun.

Doświadczony szkoleniowiec wykorzystał także swój pobyt w kraju z Ameryki Północnej do rozmowy z utalentowanym Gabrielem Sloniną. 17-letni bramkarz robi prawdziwą furorę w rozgrywkach Major League Soccer oraz cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony czołowych europejskich klubów.

Uwagę na młodego golkipera zwrócił także selekcjoner Stanów Zjednoczonych, który zaprosił go już kilkukrotnie na zgrupowanie seniorskiego zespołu. Do tej pory nie pozwolił mu zaliczyć debiutu w barwach „Jankesów” w meczu o stawkę, co nie zamyka mu drogi do gry w reprezentacji Polski.

Tom Bogert przekonuje, że Michniewicz zamierza wykorzystać ten fakt i umieści nazwisko Sloniny na liście piłkarzy powołanych do drużyny „Biało-Czerwonych” na najbliższe zgrupowanie. Tym samym ostateczna decyzja o zaakceptowaniu lub odrzuceniu zaproszenia będzie należała do 17-letniego gracza.

Wspomniany dziennikarz uważa, że bramkarz Chicago Fire traktuje jako priorytet pozostanie w kadrze amerykańskiej, gdzie ma mniejszą konkurencję do zostania niekwestionowanym numerem jeden. W niedalekiej przyszłości przekonamy się, którą drogą zdecyduje się podążać zawodnik.

Slonina puścił tylko dwa gole i zachował pięć czystych kont w siedmiu rozegranych meczach w trwającym sezonie MLS.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy