Gareth Southgate po spadku w Lidze Narodów. „Trudno mi być zbyt krytycznym wobec tego występu”

Gareth Southgate po spadku w Lidze Narodów. „Trudno mi być zbyt krytycznym wobec tego występu” fot. Dokshin Vlad / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Selekcjoner Gareth Southgate wypowiedział się po porażce reprezentacji Anglii z Włochami (0:1), która przypieczętowała spadek aktualnych wicemistrzów Europy z Dywizji A w Lidze Narodów.

„Trzy Lwy” przystępowały z dużymi nadziejami do rywalizacji w trzeciej edycji turnieju powołanego przez UEFA w miejsce serii spotkań towarzyskich, mając w perspektywie szansę do zrewanżowania się Włochom za porażkę w finale EURO 2020, stoczenia kolejnych prestiżowych pojedynków z Niemcami i zmierzenia się z niewygodnymi Węgrami.

Z pewnością niewielu obserwatorów przypuszczało, że z tego grona najsłabszą ekipą okażą się właśnie Anglicy, którzy na kolejkę przed końcem zmagań stracili nadzieję na pozostanie nie tylko w elicie Starego Kontynentu w najwyższej dywizji Ligi Narodów, ale także na miejsce w pierwszym koszyku przed losowaniem grup eliminacyjnych Mistrzostw Europy w 2024 roku.

Gareth Southgate czuł się naturalnie rozczarowanym tym faktem, ale jednocześnie nie miał zbyt wielu pretensji do postawy prowadzonego przez siebie zespołu po przegranym meczu z Włochami (0:1).

- Trudno mi być zbyt krytycznym wobec występu. Mieliśmy w tym spotkaniu większe posiadanie piłki, więcej strzałów, więcej celnych strzałów i przez większość meczu graliśmy dobrze. Nie poradziliśmy sobie jednak w decydującym momencie w defensywie i sami nie wykorzystaliśmy swoich szans, kiedy powinniśmy być bardziej zdecydowani. Tu nasza jakość nie była odpowiednia - powiedział selekcjoner.

- Czujemy rozczarowanie, bo wiemy, że ostateczne wyniki są tym, na co ludzie reagują. Myślałem, że jako zespół pokazaliśmy dziś wiele pozytywnych znaków, wiele dobrych występów indywidualnych. Osobiście uważam, że ten występ był krokiem we właściwym kierunku. Rozumiem ze względu na wynik reakcja będzie inna na zewnątrz - dodał opiekun angielskiej kadry, która nie przystąpi w najlepszym humorze do rywalizacji na mundialu przeciwko Iranowi, Stanom Zjednoczonym oraz Walii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy