Gattuso po zakończeniu sezonu: To daje mi dumę

Gattuso po zakończeniu sezonu: To daje mi dumę fot. Milan
Karol Brandt
Źródło: DAZN | Sky Sport Italia

Wczoraj AC Milan pokonał SPAL 3:2. Pomimo tego nie uzyskał on kwalifikacji, bowiem swoje mecze wygrali zarówno Inter Mediolan, jak i Atalanta. Gennaro Gattuso po ostatnim gwizdku arbitra podsumował sezon.

Bramki dla „Rossonerich” strzelali Hakan Çalhanoğlu oraz Franck Kessié (dwie). Ostatecznie zwycięstwo miało słodko-gorzki smak, ponieważ w konsekwencji zwycięstw najbliższych rywali w tabeli, mediolańczycy nie awansowali do Ligi Mistrzów i muszą zadowolić się udziałem w fazie grupowej Ligi Europy.

Gennaro Gatttuso, choć jest wyraźnie zawiedziony niespełnieniem celu, widzi wiele pozytywów w minionym sezonie.

– Dziękuję zespołowi. Wywalczenie 68 punktów daje mi dumę, nawet jeśli boli, że nie zakwalifikowaliśmy się do Ligi Mistrzów. Dla niektórych może wydawać się, że to mało, ale zapewniam, że znaczy to dla nas wiele – powiedział.

– Praca trenera musi być oceniana przez klub i ekspertów. Spotkam się z dyrekcją i porozmawiamy. Chcę usłyszeć, co myślą o mojej pracy. Popełniliśmy błędy w sezonie i od teraz musimy robić ich jak najmniej, ale ogólnie uważam, że był to pozytywny rok. Czuję poczucie odpowiedzialności wobec tego klubu i być może poczułem zbyt dużą presję: w ciągu tych 18 miesięcy niewiele spałem. Jestem w rozsypce – dodał.

– Jestem zadowolony z rozwoju tak wielu graczy, w przeciwieństwie do tego, co czytałem w ostatnich dniach, grali oni ponad swoje możliwości. Ten zespół ma jakość, ale musi się poprawić, ponieważ rywalizacja z Juventusem, Napoli i Interem zaczyna się od początku i nie wiem, czy uda się pokonać barierę 68 punktów. Po derbach z Interem nie mieliśmy już entuzjazmu i jedności, to nie przypadek, że udało nam się zdobyć pięć punktów w następnych siedmiu meczach – stwierdził.

–  Do tej pory nikt mi nigdy nie powiedział, że odchodzę, ale wokół Milanu panuje klimat… W ciągu tych 18 miesięcy odbyliśmy jedną, wielką podróż. Działy się ważne rzeczy, a zamiast tego ludziom wydaje się, że nie wykonaliśmy żadnej pracy. Naprawdę słyszę tak wiele nazwisk trenerów, którzy powinni zająć moje miejsce, ale władze nie powiedziały mi nic na temat tego, kto chce objąć moją posadę – zakończył.

Dodajmy, że włoskie media już wcześniej informowały, że bez względu na ostateczną pozycję w tabeli, Gennaro Gattuso ma stracić pracę. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy