Gattuso wyrolował Sampdorię. Genueńczycy zostali na lodzie!

Gattuso wyrolował Sampdorię. Genueńczycy zostali na lodzie! fot. AC Milan
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira | Sportitalia | Il Secolo XIX

Po zwolnieniu Eusebio Di Francesco, władze Sampdorii liczyły na zatrudnienie Gennaro Gattuso. Jak jednak informują włoskie media, były trener Milanu zdążył już odrzucić tę propozycję.

Di Francesco poprowadził ekipę z Genui w raptem siedmiu meczach, po czym właściciel klubu postanowił mu podziękować. Wówczas skontaktowano się z m.in. Stefano Piolim czy Gennaro Gattuso. Dziś wiadomo jednak, że ten pierwszy nie zasiądzie na ławce „La Sampy”, gdyż przejął stery w Milanie, z kolei popularny „Rino” według lokalnych mediów ostatecznie odrzucił ofertę poprowadzenia zespołu.

41-latka nie przekonała nawet perspektywa długofalowej współpracy i wolna ręką w budowaniu kadry drużyny. Jak poinformował Nicolò Schira, swoją decyzją Gattuso przekazał za pośrednictwem telefonu.

Tym samym „Blucerchiatim” pozostaje szukać dalej i nim zbiorą tego owoce, treningi prowadził będzie Angelo Palombo. Niewykluczone, że teraz Sampdoria zwróci wzrok w kierunku Giovanniego De Biasiego, który pozostaje bez pracy od listopada 2017 roku, kiedy to rozstał się on z Deportivo Alavés. Wcześniej 63-latek prowadził m.in. reprezentację Albanii, Torino czy Levante.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy