Gavi zszokował świat. Imponujący wślizg piłkarza FC Barcelony [WIDEO]

2023-03-13 08:22:33; Aktualizacja: 1 rok temu
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

FC Barcelona w 25. kolejce LaLigi mierzyła się z Athletic Club i wygrała 1:0. Po spotkaniu więcej mówi się o niecodziennych zachowaniu Gaviego aniżeli samym wyniku.

Zawody były zapowiadane jako powrót Roberta Lewandowskiego po kontuzji. Rzeczywiście, Polak zagrał w wyjściowym składzie i spędził na boisku pełne 90 minut. Gola jednak nie strzelił.

Jedyne trafienie tego wieczoru miało miejsce w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisał się Raphinha. Zanim do tego doszło poprzeczkę obił Raúl García.

„Blaugrana” wygrała i ma już 65 punktów, o dziewięć więcej od Realu Madryt. Odzyskanie mistrzostwa Hiszpanii jest zatem w zasięgu dłoni.

Po meczu wielu obserwatorów skupiło się na zagraniu Gaviego.

Środkowy pomocnik FC Barcelony w 22. minucie w wyniku starcia z Mikelem Vesgą zaczął tracić równowagę. Nie przeszkodziło mu to jednak w walce o futbolówkę.

18-letni Hiszpan rzucił się do wślizgu… głową, uniemożliwiając Daniemu Garcíi wykonanie skutecznego podania. Po wszystkim sędzia odgwizdał jego przewinienie, ale i tak cel został osiągnięty.

Nie sposób nie dojść bowiem do wniosku, że piłkarz „Dumy Katalonii” ryzykował wiele.

Od niedawna uczestnik mundialu w Katarze jest pełnoprawnym członkiem kadry pierwszego zespołu. To efekt zaakceptowania jego kontraktu przez władze LaLigi.

W tym sezonie Gavi uzbierał już 36 występów, które okrasił dwoma bramkami oraz pięcioma asystami.