„Gdy dowiedziałem się o zainteresowaniu United, myślałem, że to żart!”

„Gdy dowiedziałem się o zainteresowaniu United, myślałem, że to żart!”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: MUTV

Antonio Valencia zdradził kulisy swojej przeprowadzki na Old Trafford.

31-latek został wykupiony przez Manchester United w 2009 roku. Wigan otrzymało wtedy od „Czerwonych Diabłów” 16 milionów funtów, a zawodnik szybko wywalczył sobie miejsce w składzie nowej drużyny. Ekwadorczyk rozgrywa już ósmy sezon w barwach United, w których wystąpił już w 270 meczach. W momencie transferu Valencia zupełnie nie spodziewał się, że jego kariera potoczy się w taki sposób.

- Pamiętam, że menedżer Steve Bruce powiedział mi o zainteresowaniu United. Nie wierzyłem mu jednak, ponieważ zawsze lubił sobie ze mną żartować. Później powiedział „nie, mówię poważnie, są tobą bardzo zainteresowani” - mówi Valencia w rozmowie z klubową telewizją United.

- Kilka dni przed oficjalnym ogłoszeniem transferu spotkałem się z Sir Alexem Fergusonem. Gdy spojrzałem mu w oczy zobaczyłem, że naprawdę chcą mnie pozyskać. Dał mi słowo, że dojdzie do transferu. To był niesamowity moment, tego wieczoru nie wiedziałem czy płakać, czy krzyczeć, co robić. Zadzwoniłem do mojej rodziny, która była w Ekwadorze, oni także mi nie wierzyli! Ale na szczęście wszystko się powiodło i dołączyłem do United.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy