Gdzie oglądać Ligę Mistrzów?

Gdzie oglądać Ligę Mistrzów? fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

Na rynku transmisyjnych praw sportowych dojdzie do sporej zmiany. Przetarg na transmitowanie Ligi Mistrzów wygrał Canal+. Przed nami zatem ostatnie miesiące, gdy prestiżowe rozgrywki Starego Kontynentu będzie pokazywał Polsat.

Jedna z czołowych grup telewizyjnych w Polsce ogłosiła, że przez kolejne trzy sezony będzie miała wyłączne prawa do transmitowania wszystkich meczów najważniejszych europejskich rozgrywek klubowych.

Ekskluzywne prawa uwzględniają również mecze Ligi Młodzieżowej UEFA i Superpucharu UEFA.

To istotne wydarzenie w polskim krajobrazie medialnym, szczególnie biorąc pod uwagę dotychczasowe relacje z tych rozgrywek. Polsat zajmował się transmisjami Ligi Mistrzów od 2021 roku. 

Przez trzy sezony Polsat Sport Premium również nadawał rozgrywki Ligi Europy. Jednak od połowy 2021 roku prawa do transmisji Lig Europy oraz nowo utworzonej Ligi Konferencji zostały przejęte przez platformę streamingową Viaplay. Niestety, Viaplay planuje wycofać się z rynku polskiego do połowy 2025 roku.

Od jesieni ubiegłego roku, Telewizja Polska nie transmituje wybranych meczów ani skrótów z Ligi Mistrzów. Wynika to z braku porozumienia między Telewizją Polską a Polsatem w kwestii zakupu sublicencji, co pozostawia widzów bez możliwości oglądania tych prestiżowych rozgrywek na tej konkretnej antenie.

Nadchodzące starcia w ćwierćfinałach europejskiego czempionatu obejrzymy zatem jedynie na sportowych kanałach Polsatu. Dostęp do transmisji będzie dostępny również w usłudze internetowej Polsat GO.

***

OFICJALNIE: Liga Mistrzów już nie dla Polsatu. Czas na zmianę!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy