Gerard Piqué był o krok od zakupu francuskiego klubu. „Spóźniliśmy się”

Gerard Piqué był o krok od zakupu francuskiego klubu. „Spóźniliśmy się” fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: L'Equipe

Defensor FC Barcelony Gerard Piqué udzielił wywiadu „L'Equipe”, w którym przyznał, że był bliski zakupu francuskiego drugoligowca Red Star FC.

Gerard Piqué to przede wszystkim świetny piłkarz, który w swojej karierze wygrał praktycznie wszystko, co było możliwe. Hiszpan jednak myśli też o przyszłości i momencie, w którym zakończy przygodę z futbolem.

Coraz częściej mówi się zresztą o jego wielu biznesach. Jest on między innymi zaangażowany w branżę e-sportową, a poza tym to właściciel hiszpańskiego trzecioligowca, FC Andorry.

Okazuje się jednak, że 35-latkowi nadal mało i miał ochotę przejąć także zasłużony francuski klub, Red Star FC, co zresztą przyznał w rozmowie z „L'Equipe”.

- Rzeczywiście byliśmy bliscy zakupu tego klubu. Niestety negocjacje rozpoczęliśmy zbyt późno, ale i tak pojechałem do Paryża, zobaczyłem stadion i rozmawiałem z ówczesnym właścicielem tej ekipy - stwierdził.

- Red Star to ze względu na swoją historię, a także fantastycznych kibiców i remontowany stadion, interesujące miejsce. Od razu mi się spodobał ten pomysł. W ostatniej chwili złożyliśmy naprawdę dobrą ofertę, ale ostatecznie do transakcji nie doszło - dodał.

Francuski klub to pięciokrotny triumfator krajowego pucharu. Po raz ostatni sięgnął jednak po to trofeum jeszcze w okresie Drugiej Wojny Światowej. Obecnie występuje na trzecim szczeblu rozgrywkowym, gdzie plasuje się w środku tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Juventus z priorytetem transferowym na zimę Juventus z priorytetem transferowym na zimę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy