Gift Orban krok bliżej Premier League. Rewelacyjny napastnik pod obserwacjami trzech czołowych klubów fot. Belga/SIPA USA/PressFocus
Źródło: London Evening Standard

Napastnik GAA Gent Gift Orban po zimowym transferze mocno przykuł swoją uwagę w Europie. W celu obserwacji jego poczynań swoich skautów wysłali Manchester United, Chelsea i Tottenham - informuje „London Evening Standard”.

Kibice „De Buffalo's” zakochali się w młodzieżowym reprezentancie Nigerii od pierwszego wejrzenia. Wszystko miało swój początek 23 stycznia bieżącego roku. Klubowi z Gandawy udało się porozumieć z norweskim Stabæk w kwestii przeprowadzki zawodnika. Cała operacja kosztowała ponad trzy miliony euro.

„Na dzień dobry” 20-latek wskoczył do podstawowego składu w spotkaniu Jupiler Pro League. Spędził na boisku pełne 90 minut i strzelił dwa gole w zremisowanej 3:3 rywalizacji z KVC Westerlo.

Najlepsze było jednak dopiero przed nim. Przez ostatnie miesiące Orban skompletował dwa hat-tricki, a w jednym meczu wpisał się nawet aż czterokrotnie na listę zdobywców bramek.

Najgłośniej zrobiło się o nim za sprawą fenomenalnego występu w Lidze Konferencji Europy. Wówczas bramkarz tureckiego Istanbul Başakşehir dał się pokonać trzy razy w odstępie zaledwie trzech minut.

***

Gift Orban w SZALONEJ formie. Hat-trick w trzy minuty? Bardzo proszę! [WIDEO]

***

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu Gift Orban może poszczycić się aż 19 trafieniami w 19 występach. Średnio na umieszczenie piłki w siatce przeciwnika potrzebuje 75 minut.

W „London Evening Standard” możemy przeczytać, że u paru angielskich klubów apetyt na młodego zawodnika został tak bardzo pobudzony, że aż wysłali swoich skautów w celu sporządzenia raportu w celu wykorzystania jego wielkich możliwości do gry w Premier League.

Najbardziej w tę sagę angażują się Chelsea, Tottenham i Manchester United.

Gent nie czuje potrzeby szybkiej sprzedaży. Podobno nawet sam piłkarz optuje za pozostaniem w Belgii, aby jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła przed przenosinami do większego klubu.

Umowa Orbana straci swoją ważność dopiero w czerwcu 2027 roku.