Giggs: Manchester United potrzebuje jeszcze czterech-pięciu zawodników, by wygrywać

Giggs: Manchester United potrzebuje jeszcze czterech-pięciu zawodników, by wygrywać
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Ryan Giggs jest przekonany, że Ole Gunnar Solskjær nie zakończył jeszcze rewolucji kadrowej. Ta została już rozpoczęta, ale na efekty trzeba nieco poczekać.

Manchester United nie radzi sobie najlepiej, ale Ryan Giggs uważa, że jego były klub wchodzi powoli na odpowiednie tory. Choć na razie tego nie widać po samej grze, selekcjoner reprezentacji Walii jest przekonany, iż tego lata poczyniono odpowiednie ruchy transferowe. Na efekty przyjdzie jednak jeszcze trochę poczekać, ponieważ zmiany w składzie nie zostały jeszcze w pełni dokonane.

- Manchester United potrzebuje czterech czy pięciu nowych piłkarzy - zapewnia w rozmowie ze „Sky Sports”, pytany o klucz do powrotu do sukcesów „Czerwonych Diabłów”.

- Solskjær sprowadził na razie trzech, ale łącznie potrzebuje siedmiu-ośmiu wzmocnień. Tego nie da się jednak zrobić w trakcie jednego okna, trzeba być cierpliwym, ponieważ to powolny proces. Zmienia się kultura w drużynie i to, co on robi teraz, było naprawdę potrzebne. To wymaga czasu.

Norweg przyszedł do Manchesteru United w zeszłym sezonie i szybko przekonał klub, że będzie właściwym szkoleniowcem do przywrócenia drużyny na właściwe tory. Z czasem jednak zespół zaczął ponownie zmagać się z problemami. Na razie menedżer cieszy się jednak sporym kredytem zaufania i kontynuuje pracę.

Tego lata dokonał pierwszych konkretnych wzmocnień. Zespół opuściło kilku graczy, a w ich miejsce sprowadzono Harry'ego Maguire'a, Daniela Jamesa oraz Aarona Wana-Bissakę. Wielomilionowe transakcje nie przekładają się na razie na pozycję w tabeli, ale Giggs wierzy, że to tylko kwestia czasu, aż zespół na dobre zaskoczy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy