Giorgi Mamardaszwili jedną nogą w Premier League. Rok temu mógł trafić do giganta

2024-05-23 15:27:06; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Giorgi Mamardaszwili jedną nogą w Premier League. Rok temu mógł trafić do giganta Fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Geo Team

Giorgi Mamardaszwili przyznał w wywiadzie udzielonym Geo Team, że zeszłego lata znajdował się na dobrej drodze do zaliczenia przeprowadzki z Valencii do Bayernu Monachium.

Reprezentant Gruzji cieszy się od dłuższego czasu zainteresowaniem ze strony czołowych europejskich zespołów. W minionych miesiącach jego nazwisko przewijało się między innymi w kontekście Tottenhamu, Juventusu, Chelsea, Manchesteru United, Bayernu Monachium czy Realu Madryt.

Z kolei obecnie najbliżej ma mu być do zaliczenia przeprowadzki do Newcastle United, które prowadzi zaawansowane rozmowy z „Nietoperzami” na temat ustalenia warunków transferu bramkarza wycenianego na 40 milionów euro.

On sam nie zaprząta sobie na razie tymi doniesieniami głowy i koncentruje się na finiszu rozgrywek LaLigi oraz udziale w Mistrzostwach Europy.

- Moja przyszłość wkrótce się wyjaśni. Teraz nie myślę o niczym innym, bo przede mną ważny turniej z reprezentacją Gruzji. ​​Valencia jest moim domem i pozwoliła mi zrobić karierę - powiedział w rozmowie dla Geo Team.

Giorgi Mamardaszwili przyznał jednocześnie, że już przed rokiem mógł rozstać się z „Nietoperzami”, ponieważ bardzo mocno zabiegali o niego „Bawarczycy”.

23-latek wypracował z nimi zasadnicze porozumienie, ale nie weszło ono w życie, ponieważ ekipa z Allianz Areny odmówiła uiszczenia opłaty transferowej w wysokości 35 milionów euro.

- Mój transfer do Bayernu Monachium był prawie sfinalizowany zeszłego lata. Mój agent odwiedził miasto z moim ojcem w poszukiwaniu mieszkania. Ale o ile wiem, ostatecznie odmówili zapłacenia za mnie 35 milionów euro - stwierdził bramkarz sprowadzony do Valencii za łącznie 1,05 miliona euro z Dinama Tbilisi (200 tysięcy euro za wypożyczenie i 850 tysięcy euro za wykup w styczniu 2022 roku).

Mamardaszwili zachował trzynaście czystych kont w 36 występach w tym sezonie.