Giorgio Chiellini rozważa odejście z Juventusu, ale nie ma zamiaru kończyć kariery

Giorgio Chiellini rozważa odejście z Juventusu, ale nie ma zamiaru kończyć kariery fot. sbonsi / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Doświadczony obrońca Juventusu Giorgio Chiellini rozważa zakończenie przygody w obecnym klubie i kontynuowanie jej poza Europą - poinformował Fabrizio Romano.

Kończący w tym roku 38 lat piłkarz jeszcze nie myśli o zawieszeniu butów na kołku. Co prawda obecny kontrakt ze „Starą Damą” wygasa po zakończeniu bieżącego sezonu, jednak Chiellini chce jeszcze zaakcentować swoją obecność w piłce wyprawą za Ocean.

116-krotny reprezentant Włoch przez najbliższy czas może otrzymywać sporo ofert od innych klubów, jednak najpoważniej rozpatruje dalszą grę w amerykańskiej Major League Soccer.

Potencjalne przenosiny do jednej z tamtejszych drużyn będą możliwe w najbliższe lato, kiedy 7 lipca w USA zostanie otwarte okno transferowe.

To nie pierwszy raz, kiedy nazwisko piłkarza zostaje wtrącone do powszechnych spekulacji. Chiellini znajduje się w bliskich relacjach z Landonem Donovonem czy Sebastianem Giovinco.

Ten drugi, rodak Giorgio, bronił barw Toronto FC przez cztery lata i chwalił sobie czas spędzony na kanadyjskich i amerykańskich boiskach.

Chiellini całe swoje piłkarskie życie spędził w Italii, będąc najlepiej kojarzonym z występów w Juventusie i drużynie narodowej. Dla zespołu z Allianz Arena gra nieprzerwanie od sezonu 2005/2006, zdobywając przez ten czas między innymi dziewięć tytułów mistrza kraju i pięć Pucharów Włoch. Największe osiągnięcie w historii stopera stanowi jednak wywalczenie Mistrzostwa Europy z reprezentacją w poprzednim roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy